“Треба чесно визнати: Україна була не готова до війни” – Турчинов про хаос перших днів


Ціна гри у “мирні переговори” по плану “А” обернулись сотнями тисяч смертей українців та знищеними містами і селами.

“Треба чесно визнати: Україна була не готова до війни” – Турчинов про хаос перших днів.

Була зупинена ракетна програма, зупинено виробництво боєприпасів, ми вступили у війну з однією САУ (своєю – ред.), яка у 2018 році уже брала участь у параді. Ми зустріли повномасштабне вторгнення буквально з одиницями ракет, які дуже швидко були використані. Наприклад, дві ракети “Нептун” потопили флагман флоту російського агресора “Москва”. Якщо говорити про “Нептун”, уже до 2020 року ми повинні були мати не тільки мобільні комплекси крилатих ракет, ми повинні були мати комплекси повітряного і морського базування. Ці програми також були зупинені.

Олександр Турчинов задовго до повномасштабного вторгнення намагався поділитись з владою “слуг народу” своїми знаннями і досвідом, допомогти врятувати Україну.

Ще десь за рік до вторгнення я письмово звернувся до чинної влади. Вони всім розповідали, що у них є головний план миру “А” і на всякий випадок у них є план “Б” щодо військового захисту. Оскільки той план “Б” ніхто не бачив, я розробив їм свій план. Детально розписав по яким напрямкам буде наступати росія. На превеликий жаль, це нікого не зацікавило, – розповідає Турчинов.

А незадовго до рокового 24 лютого 2022 року, Олксандр Турчинов намагався допомогти врятувати Київ.

За тиждень до вторгнення я був у КМДА в Києві і показував на карті, де треба будувати оборонні рубежі. Мені сказали: Ми вас дуже поважаємо, але нічого без наказу влади копати не будемо, бо нас звинуватять в панікерстві, – згадує він.

Почалась паніка, хаос, всі шляхи заблоковані, навіть військові не могли потрапити у місце призначення.

Турчинов розповів, як тоді партійці самотужки організувались для захисту країни.

Ми зібрались на Лаврській в партійному офісі і прийняли рішення формувати власний батальйон територіальної оборони.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *