SOF-братерство: ССО України та Литви провели тренування в засніжених Карпатах


Джерело: пресслужба ССО України.

Сили спеціальних операцій України та Литви провели унікальне тренування у засніжених Карпатах і відпрацювали знищення ворожих угруповань.

JCET “ICEPEAK – 2021”: ЕЛІТНИЙ КЛУБ СПРАВЖНІХ ЧОЛОВІКІВ.

JCET – це Об’єднане комбіноване навчання з обміну досвідом. Його планували ретельно, прорахувавши кожен крок зведеної тактичної групи. Для воїнів ССО України та Литви – це перший досвід подібної взаємодії.

Сценарій навчань добре знайомий українцям за 2014-м роком: на території країни відбувається акт гібридної агресії, контрольована державою-агресором група бойовиків розхитує ситуацію у певних регіонах і намагається захопити території, заявляючи про їхню “незалежність”. Держава має реагувати миттєво. Вирішено діяти “хірургічно”, провівши спеціальну операцію з ліквідації ватажків бойовиків, які базуються у карпатських горах. В район завдання направляють тактичні групи Сил спеціальних операцій.

Прибувши на місце, воїни сил спеціальних операцій використовують так звану “сіру тактику”. На кілька тижнів один із готелів у карпатських горах перетворюється на прихований штаб об’єднаної тактичної групи. Щоденні вишколи проходять під прикриттям: “туристи” не привертають зайвої уваги, займаються з інструкторами, набувають майстерності з володіння гірськими лижами.

Оператори постійно вивчають загрози, з якими можуть стикнутися у горах. Інструктори проводять лекції, присвячені лавинній безпеці, засобам першої допомоги, пояснюють як вберегтися від гіпотермії та мінімізувати наслідки переохолодження, навчають користуватися гірським обладнанням та правильно планувати вміст свого рюкзаку.

Група відпрацьовує техніку скітуру –  пересування на лижах по пересіченій місцевості, на непідготовлених схилах, з постійними підйомами і спусками. Під час таких маневрів дуже важливо правильно розподіляти власні сили. Крім того, під час безперервних навантажень розумієш, наскільки вдало підібрано спорядження та одяг для подорожі. Час від часу на шляху зустрічаються лавинонебезпечні ділянки.

Також влаштовують заняття із пошуку постраждалих у снігових завалах. Принагідно усі проходять стрес-тест: операторів по черзі закопують у сніг, імітуючи наслідки сходження лавини. В руках воїна лишають лавинний щуп, яким він подає умовні сигнали на поверхню. Так лишають на певний час. 

“Під час цього стрес-тесту операторів навчають не панікувати, перевіряють психологічну стійкість людини у випадку, коли її завалить снігом”, – розповів один із інструкторів. Час від часу інструктори питають у “закопаних” чи все у них нормально і чи можуть вони дихати. Все що може зробити людина під снігом – двічі смикнути щупом у випадку відповіді “так”. Або смикати часто – якщо щось пішло не так. Втім, до цього не дійшло ні в кого.

Спостерігачу зі сторони шар снігу, під яким «ховають» вояка, здається невеликим, та вибратися з нього самотужки виявилося нереальним. І тут важливо, наскільки швидко і злагоджено спрацює решта команди, яка має дістати товариша з-під завалу.

“Дуже важливо, що ми тренуємося на рівних – це робота за принципом “лікоть до ліктя”. У таких умовах і постає справжнє SOF-братерство. Навчання JCET- це яскравий приклад того, що ми увійшли до закритого елітного клубу справжніх чоловіків”, – розповів один із українських операторів – учасник навчань.

На таких навчальних виходах воїни ССО також відпрацьовують і елементи своєї основної задачі зі знищення ядра ворожого угруповання.

В кінці навчань готель-базу “туристи” покидали як і у звичайні дні, нічим не виказуючи своїх подальших планів. Утім, вже далеко у горах перевдягалися і діставали зброю, продовжуючи свій шлях до визначеної точки.

До наступного дня група буде проводити спеціальну розвідку, визначати ватажка і чекати команду на ліквідацію. Спостереження за противником ведеться без зупинок і вдень і вночі. Команда до початку операції надходить наступного ранку. Тактична група SOF діє миттєво.

Навчання JCET “ICEPEAK – 2021” стали новим рівнем у підготовці операторів українських ССО та їхніх литовських колег. Це – черговий етап у набутті сумісності підрозділів SOF кран-партнерів під час виконання спеціальних завдань.

Один із представників SOF Литви відзначив: “Нинішні навчання – це лише початок наших взаємовідносин. Крок за кроком ми будемо іти до спільної мети і підтримувати одне одного на нашому шляху”.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.