Що означає команда “300, 30, 3”


Переглядаючи відео, де працює українська артилерія, часто можна почути команду: “Батарея, залпом: триста, тридцять, три!”.

Що означає команда “300, 30, 3” і чому її використовують замість “Вогонь”.

Щоб зрозуміти, можна розглянути простий приклад.

Уявіть, що в розпорядженні підрозділу є шість одиниць знаряддя – батарея. Їм всім треба дати команду на одночасну стрілянину з усіх стволів. Знаряддя в бойових умовах розташовують на певній віддалі одне від одного, а тому під час канонади старшого офіцера, який і подає команду, можуть просто не почути.

Звичайно, команда “Вогонь” – проста, не потребує багато часу, зрозуміла всім. Однак під час бойових дій досить складно робити по ній одночасний постріл з усіх стволів (тобто залпом). Тим більше, що існує і людський фактор: один навідник може вистрілити на початку команди, а інший – дочекатися її завершення. А хтось взагалі не почує цього одного слова.

Триваліша і рівномірніша команда – набагато зручніша. Адже вона дає змогу навідникам підготуватися заздалегідь, а потім зробити постріл залпом.

І для цього обрали команду “300, 30, 3”, яка йде відразу за словами “Батарея, залпом”. Постріл відбувається одночасно зі словом “три”. Завдяки такій команді вдається отримати максимальну синхронність.

На практиці це виглядає, приблизно, так:

Джерело

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *