Ще три електростанції запустили в Україні. Розвінчування міфів про шкоду


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Нагадаємо:

В селі Литячі на Тернопільщині побудували сонячну електростанцію потужністю 14,7 МВт.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ukraine News. Станція була введена в експлуатацію ТОВ «ФОРА-С3».
Запланований корисний відпуск електричної енергії – 17,600 млн кВт-год/рік.

В Ізмаїлі побудували сонячну електростанцію потужністю 8,6 МВт з українських матеріалів та комплектуючих.

Проєкт було реалізовано компанією UDP Renewables спільно зі словацькою компанією E-Group. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Українську асоціацію відновлюваної енергетики.

Сонячна електростанція “Порт-Солар” розташована на площі у 16 га. На станції встановлено понад 25 700 сонячних панелей, що дає можливість генерувати близько 11 830 МВт-год електроенергії на рік.

Потужності станції вистачить для забезпечення потреб щонайменше 3,2 тис. домогосподарств.

На Хмельниччині побудували сонячну електростанцію на непридатних для сільгоспвикористання землях.

Станцію з 14 210 сонячних панелей потужністю 5,2 МВт побудували біля села Велика Медведівка. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на shepetivka.com.ua.

Цього вистачить, щоб забезпечити 3 000 домогосподарств.

Генеральний підрядник будівництва, компанія «Подільський Енергоконсалтинг», що входить до складу Групи компаній KNESS, планує запустити сонячну станцію до кінця цього року.

Побутує безліч міфів про шкоду сонячних електростанцій. У компанії KNESS GROUP допомогли їх розвінчати.

Міф 1. Сонячні батареї генеруючої електростанції голосно шумлять.
Насправді, фотогальванічні панелі не створюють жодного шуму під час своєї роботи. Ба більше, є практики, коли ряди фотогальванічних панелей використовуються як бар’єри від шуму, наприклад біля автострад. 
Єдиним джерелом шуму на фотогальванічній електростанції може бути підсилювальний силовий трансформатор. Що відповідно до ГОСТу 12.2.024-87. “СС БТ. Шум. Трансформаторы силовые масляные. Нормы и методы контроля” вже на відстані 100 м буде складати 40,7 дБА і відповідатиме вимогам. Тому на фотогальванічних станціях немає потреби у санітарно-захисних заходах для пониження рівня шуму.

Міф 2. Електричне поле ліній передач електростанції негативно впливатиме на здоров’я населення.
За словами фахівців підрядної організації, яка встановлює ФЕС, електростанція у Великій Медведівці не передбачає використання електротехнічного обладнання з номінальною напругою вище 10 кВ. А це, відповідно до Державних будівельних норм, означає, що немає потреби у спорудженні спеціального захисту.

Міф 3. Сонячні панелі будуть засмічувати шкідливими речовинами місцеві водойми.
Як стверджують виробники фотогальванічні панелі не містять шкідливих речовин, які б могли потрапити у воду. Оскільки складаються з кристалів кремнію вкритих на лицевій стороні шаром скла, а на тильній – шаром інертного пластику. Рамка панелі виконана з анодованого алюмінію, що не розповсюджує корозію і не взаємодіє з водою.

Міф 4. Несприятливі погодні умови пошкодять панелі, що призведе до непередбачуваних ситуацій.
Як повідомляють представники компанії KNESS GROUP, фотогальванічні панелі виготовляються відповідно до міжнародних стандартів, стійкими до дії природних явищ (вітер, град, сніг, волога) та механічних навантажень під час монтажу та експлуатації. Навіть у випадку пошкодження фотогальванічної панелі, вона не несе небезпеки для навколишнього середовища.

Також у компанії KNESS GROUP говорять, що в технологічному процесі виробітку електроенергії фотогальванічною електростанцією вода не використовується. Для побутових потреб персоналу передбачається локальний водопровід та каналізація з використанням баку для чистої води та герметичного септика. Щодо септика — передбачений вивіз відходів до місць їх утилізації.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *