СФОРМОВАНИЙ У 2018 Р ДИВІЗІОН ВМС ЗСУ НА АЗОВІ: В Бердянськ перекинуто ще два МБАКи


До Бердянська перекинуто ще два МБАКи Військово-Морських Сил ЗСУ.

Автоколона тягачів, важкої техніки і спецавтомобілів прибула у порт по Мелітопольському шосе 22 вересня, повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на місцеві ЗМІ.

Це вже третє успішне перекидання плавскладу ВМС ЗС України на Азовське море, перші два як відомо відбулися у вересні 2018-го року.

Нагадаємо, у вересні 2018 року РНБО України було прийнято рішення про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угрупування ВМС ЗС України, розбудову відповідної інфраструктури, забезпечення підрозділів берегової оборони новітньою високоточною ракетною зброєю тощо.

Також, у вересні 2018 року повідомли, що для забезпечення недоторканності державного кордону НА АЗОВСЬКОМУ МОРІ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ ПРИСУТНІСТЬ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІВ ТА ВОДОЛАЗІВ.

На початку 2019 року ВМС ЗС України сформували дивізіон надводних сил на Азовському морі.

Тоді у вересні 2018-го року два катери «Лубни» та «Кременчук» були так само перекинуті у Бердянськ та згодом були спущені на воду.

Ще два кораблі – «Корець» та «Донбас» здійснили плановий перехід з порту базування Одеса до порту базування Маріуполь.

При третьому переході 25 листопада 2018 року на українську катерну групу з двох МБАКів «Бердянськ» та «Нікополь», а також рейдового буксиру «Яни Капу» був здійснений напад російськими військовими у нейтральних водах Чорного моря, а самі екіпажі кораблів було захоплено у полон.

Майже через рік 20 листопада 2019 року ці кораблі розграбованими окупант повернув Україні і після чого вони прибули у військово-морську базу в Очакові.

У Бердянську на не використаних територіях морського торговельного порту буде створено базу військово-морських сил ЗС України «Схід».

На неї заплановано перебазувати сюди дивізіон малих броньованих артилерійських катерів з ВМБ «Південь» в Одесі та створити новий за рахунок переданих від США швидкісних патрульних катерів Mark VI.

Окрім морської компоненти тут же буде розташований протидиверсійний підрозділ та сили забезпечення.

Крім того у самому місті також продовжується розгортання сухопутних сил ВМС ЗС України – батальйону морської піхоти та артилерійського дивізіону.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *