Санкції на канали накладено, щоб зберегти Державу – Данілов стурбованим організаціям


Олексій Данілов секретар РНБО України про резонансне блокування каналів «112 Україна», ZIK і NewsOne.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування санкцій проти народного депутата Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, Zik.

Стало відомо, що Рада національної безпеки і оборони отримала від Служби безпеки України докази тривалого фінансування телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne з території Росії. Саме це і стало підставою для їх блокування. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в коментарі «Укрінформу», 

“Учора РНБО прийняла консолідоване рішення щодо накладення санкцій щодо трьох телеканалів та їхнього власника. Очевидно, що підставою цього стали незаперечні свідчення і докази, що ці телеканали вже довгий період часу фінансуються державою-агресором. Відповідно, держава не могла не діяти в тих умовах, коли агресія ще більше посилюється, коли Крим залишається окупованим, коли українські солдати продовжують гинути на окупованому Донбасі”, – підкреслив він.

Також нагадаємо, що у 2018 році до Верховної Ради була внесена постанова про санкції щодо вищезазначених каналів.

П’ятий президент України Петро Порошенко підтримує санкції та називає заблоковані телеканали «знаряддям російської інформаційної війни проти України». Він також пояснив, чому постанову про санкції внесли до Верховної Ради ще у 2018 році, але не ухвалили за його каденції, передає Громадське Телебачення..

«Причина полягає в тому, що вона [постанова] наклалася на початок виборчої кампанії. Закриття каналів під час виборів створило б фундаментальну проблему з їх визнанням як чесних та прозорих. Ми відклали це на поствиборчий період. Але вибори виграв пан Зеленський», — зазначив Петро Порошенко.

Олексій Данілов зазначив, що заборону на трансляцію каналів накладено з метою збереження незалежності України і порадив міжнародним та національним організаціям, які виявили стурбованість з цього приводу, “зробити найелементарніший аналіз контенту телевізійних каналів, долею яких вони так опікуються.”

Далі пряма мова:

“На нашу країну напали, і ми будемо діяти так, як потрібно, щоб зберегти Державу і Незалежність.

Діяльність міжнародних і національних організацій, які опікуються захистом свободи слова і відстоюванням прав журналістів, є надзвичайно важливою і невід’ємною ознакою вільного і демократичного суспільства.

Стурбованість, яку ці поважні організації висловлюють щодо санкцій, введених в дію рішенням РНБО України щодо окремих інформаційних ресурсів, очікувані і зрозумілі. Водночас вважаємо за необхідне закликати поважні журналістські інституції не робити поверхневі оцінки і стандартні заяви, а вивчити деталі, розібратися у суті, а не за формою.

Як сказано у заяві International и European Federation of Journalists, «заборони повинні застосовуватися лише у дуже виняткових обставинах». У зв’язку з цим хочемо поінформувати IFJ и EFJ, що

Україна вже сім років живе в таких надзвичайних умовах, назва яким – війна.

Війна, яку веде проти нашої країни Росія, використовуючи, зокрема, всі технології інформаційної війни, які жодним чином «не відповідають міжнародно-правовим стандартам», на необхідність дотримання яких нам вказують.

Одним із знарядь гібридної зброї Росії в боротьбі проти України є телевізійні ресурси, фінансування яких фактично здійснює країна-агресор через афілійованих з нею політиків.

IFJ и EFJ варто було зробити найелементарніший аналіз контенту телевізійних каналів, долею яких вони так опікуються, щоб визначити, наскільки він відповідає високим світовим журналістським стандартам об’єктивності і неупередженості.

Чи можлива була би робота у Великобританії і США під час Другої світової війни філій фашистських газет і радіостанцій? Їх закриття також було би розцінено, як напад на «свободу слова»?

А Україна на сьогоднішній день перебуває в ситуації відкритої військової агресії, коли вперше з 1945 року на європейському континенті, одна країна зробила спробу анексувати частину територію іншої держави.

На нашу країну напали, і ми будемо діяти так, як потрібно, щоб зберегти Державу і Незалежність.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *