Комбриг 96 зенітної ракетної бригади повітряного командування «Центр» полковник Сергій Яременко «Граніт» розповів про 700 знищених цілей, кожна із яких дозволила уникнути масштабних руйнувань, а головне — людських жертв. Поділився полковник і деякими вражаючими історіями.
Джерело: АрміяInform
У травні 2023 року таємницю російського «Кинджала» було розкрито, а точніше — розвінчано міф про непереможність російської зброї. І зробили це українці — зенітники Повітряних Сил за допомогою американської зброї.
«Аналоговнєт» — запевняли росіяни, «будемо пробувати» — говорили ми. І зробили: першими у світі знищили аеробалістичну ракету Х-47 «Кинджал». Спочатку одну, а потім одразу шість, які ворог запустив майже одночасно з десятком інших балістичних ракет.
Ми неймовірно вдячні західним партнерам за комплекси NASAMS, IRIS-T, а про Patriot ще рік тому ми і мріяти не могли. Утім, для такої держави, як Україна, цієї кількості зовсім не достатньо. Відмінних результатів вдається досягти як, звичайно, завдяки озброєнню, так і насамперед — майстерності зенітників, які практично ніколи не діють шаблонно, – каже “Граніт”.
Полковник поділився емоціями після знищення аналоговнєтної ракети росіян.
Наш підрозділ, перші розрахунки, які навчались менше ніж три місяці, зуміли знищити гіперзвукову ракету Х-47, яку путін відніс до розряду «аналоговнєт». Відверто кажучи, я і сам усвідомив, що ми збили саме «Кинджал», тільки після дослідження уламків аналітиками-експертами.
Згодом російські фашисти, аби знищити цей зловіщий для них Patriot, не пошкодували для атаки 16 балістичних ракет одночасно. Більшість з них летіли на наших зенітників, і зенітники знали, що є цілями для смертоносних ракет, але холоднокровно підпустили їх поближче і знищили.
А вже 16 травня ми довели, що це точно не випадковість. Майже одночасно з різних напрямків летіло 16 балістичних цілей, більшість із них прицільно на комплекс Patriot. Завжди пишаюсь підлеглими, та цього разу навіть я був шокований їхньою витримкою. Люди розуміли, що безпосередньо на них рухаються балістичні ракети. Вони не запанікували ні на секунду, діяли злагоджено та організовано, розподілили цілі по секторах, забезпечили їх знищення на мінімальній дальності, достатньо високо, аби зменшити вірогідність пошкоджень інфраструктури, – розповів комбриг.
Переможні емоції наших зенітників ні з чим не зрівняти.
Після доповіді «Повітряний простір — чистий, усі цілі знищені» емоцій ніхто не стримував… Уже пізніше ми дізнались, що серед цих цілей було 6 «Кинджалів». Думаю, такі ж емоції, як у нас, були і в країн-партнерів. Кращої реклами для виробників не придумаєш, їхній комплекс реалізував себе повною мірою, довів, що здатний знищувати цілі, які росіяни позиціонували неможливими для збиття, – ділиться враженнями Сергій Яременко.
Зі слів полковника, Україна повністю готова до інтеграції у загальну систему протиповітряної оборони України будь-яких комплексів, які можуть поставити нам союзники у боротьбі з російським фашизмом.
Зрозуміло, що закрити всю країну ми в будь-якому разі не зможемо. Навіть американці закрили виключно важливі державні об’єкти, угруповання військ, навчальні бази. Усю країну вдалось закрити хіба що Ізраїлю, завдяки сучасним технологіям та відносно невеликій площі. У нас — інша ситуація. Водночас проблеми з інтеграцією комплексів у загальну систему протиповітряної оборони України нині взагалі немає. Цей етап ми пройшли після отримання комплексів IRIS-T, Crotale, NASAMS… Нині без проблем інтегруємо хоч індійський комплекс і почнемо застосовувати. Наші зв’язківці роблять дійсно неймовірні речі — інтегрували в єдину систему обробки інформації данні, які надходять від радарів західних систем…