Росіяни здійснили грабунок міжнародного масштабу – вкрали український географічний бренд «Мелітопольська черешня»


Росіяни здійснили грабунок міжнародного масштабу – незаконно привласнили український географічний бренд «Мелітопольська черешня», – повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

Як зазначив Федоров, роспатент заявив, це тільки перший вкрадений бренд і пообіцяв привласнювати й інші українські географічні бренди.

Нагадаємо, Мелітопольська черешня 8 вересня 2020 р отримала офіційне звання продукту з географічним зазначенням.

Географічне зазначення (ГЗ) — це позначення, що використовується на товарах, які мають певне географічне походження і мають властивості, репутацію або характерні особливості, зумовлені переважно цим місцем походження.

Приклади ГЗ: сир Рокфор, Грузинські вина, Швейцарські годинники, Шампанське, Коньяк.

Запровадження системи географічних зазначень має низку переваг:

  • гарантування якості і безпечності продукції,
  • уникнення фальсифікації та підробок,
  • покращення організації процесу виробництва,
  • розвиток кооперації, створення нових робочих місць,
  • розвиток сільських територій,
  • популяризація зеленого туризму.

Нагадаємо, 19 грудня 2018 року в Україні було розпочато реєстрацію українських продуктів із захищеним географічним зазначенням походження.

Першу заявку заявку до Мінекономіки на реєстрацію географічного зазначення українського продукту, яка є підставою для охорони цього зазначення і в ЄС, було подано на «ГУЦУЛЬСЬКУ ОВЕЧУ БРИНДЗЮ».

Продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов’язані з їх походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину та історію України. 

Термін дії географічного зазначення необмежений, проте GI припиняє діяти, якщо продукту немає на ринку протягом семи років.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *