Рівненщина: Школу, дві черги якої вже здали в експлуатацію у 2016-2019 роках, досі не можуть добудувати


Село Степангород Володимирецької територіальної громади Рівненщини — поліська глибинка.

Попри це, життя тут вирує. У Степангороді проживає майже три тисячі людей. Чимало багатодітних сімей, понад 330 дітей віком від нуля до шести років та 557 — шкільного віку. В цьому році 64 п’ятирічок готують до школи. Відтак є потреба у відповідній інфраструктурі: дитсадку, якого немає, а також у просторій школі, з нормальними умовами для навчання. Саме цього кілька років тому вимагали батьки степангородських школярів, оббиваючи пороги різних владних інстанцій, не пускаючи дітей до старої аварійної школи.

Нову школу у Степангороді почали будувати у вересні 2016 року.

Почергово. Першу чергу здали в експлуатацію у грудні 2018-го, другу завершили наприкінці 2019 року. Але батьки відмовлялися пускати дітей навіть у нову школу, хотіли, аби її повністю завершили. Адже зараз немає ще харчоблоку, спортзалу, майстерень. Батьки сумніваються, що за нинішньої ситуації в державі їх добудують.

Але все-таки 9 березня цього року діти пішли вже у нову школу. Тепер навчання триває лише одну зміну, а не до 19-ї години, як раніше.

«Сьогодні ми не ставимо крапку в історії будівництва нової школи. А, навпаки, тримаємо на контролі ситуацію завершення її будівництва, аби навчальний заклад працював на повну силу. Є чіткий план, за яким ми будемо рухатись», — сказав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

— Громада не має коштів, щоб завершити таке масштабне будівництво, — розповідає володимирецький селищний голова Василь Ковенько. — Ми розраховуємо на підтримку держави, а також будемо вишукувати власні кошти для співфінансування цих робіт.

— Фактично у нашій громаді потребують нових шкіл Воронки, Половлі, капітального ремонту школи у Великих Телковичах, Білому, — продовжує Василь Ковенько. — Адже у нашій 26-тисячній громаді третя частина населення — діти дошкільного і шкільного віку, тому проблема інфраструктури для них дуже і дуже актуальна, як і для дітей з інших територіальних громад Рівненського Полісся. Тож вважаю, що голова Рівненської ОДА Віталій Коваль правильно порушував перед урядовцями на форумі у Києві питання фінансування будівництва більшої кількості шкіл і дитсадків у північних багатодітних громадах Рівненщини.

Джерело: Голос України.

Раніше ми повідомляли, лише за 2018 – й рік, в Україні відкрили 35 новозбудованих шкіл.

А ЗА ТРИ РОКИ (до 2018 року включно) В УКРАЇНІ ВІДКРИЛИ 115 ШКІЛ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *