Рада VIII скликання: 987 законів та кодексів, 2734 законодавчих акти. Оновлено: Рік діяльності ВР IX скликання


Оновлено 02.09.2020 р.

За перший рік своєї каденції, проведений в турборежимі, Рада прийняла менше законів, ніж попередники, – КВУ

Комітет виборців України порівняв кількість прийнятих законів за перший рік роботи народними депутатами VIII та IX скликань.

Для ВР VIII скликання це період роботи із 27 листопада 2014 по 27 листопада 2015 року, ВР IX скликання – із 29 серпня 2019 по 29 серпня 2020 року.

За даними КВУ в перший рік роботи народні депутати IX скликання прийняли 264 закони, депутати VIII скликання – 330. Таким чином показники законодавчої продуктивності роботи депутатів попереднього скликання є вищими.
Також депутати 8 скликання зареєстрували більше законопроектів: 4,8 тис. проти 3,4 тис. у депутатів 9 скликання. Абсолютну більшість проектів зареєстрував уряд.

У депутатів обох скликань майже однакова кількість проведених пленарних засідань: 122 у депутатів 8 скликання та 117 у депутатів 9 скликання.

За словами голови КВУ Олексій Кошеля: «Навіть в умовах турборежиму кількість прийнятих законів парламентом цього скликання є нижчою, аніж у їх попередників. Пандемія і перебування Верховної Ради фактично на карантині не має жодного відношення до низьких показників роботи. Кількість пленарних засідань цього парламенту і попереднього фактично однакові. Єдине пояснення – турборежим виявився широко розрекламованим міфом».

Ще у рік тому від Володимира Зеленського можна було почути, що в світі нема країни з такою швидкістю.

В свою чергу Дмитро Разумков заявив, що раніше Верховна Рада жила в стані летаргічного сну або коми.


У п’ятницю, 12 липня 2019 року, відбулося останнє пленарне засідання десятої сесії Верховної Ради України.

Як повідомляє “Новинарня“, голова ВР Андрій Парубій оголосив про закриття десятої сесії парламенту 19 липня.

У фінальній промові спікер наголосив на високій результативності роботи Верховної Ради VIII скликання.

  • Проведено 580 пленарних засідань, 
  • прийнято 2734 законодавчих акти,
  • у тому числі 987 законів та кодексів в цілому,
  • було проведено 35 парламентських слухань.

Водночас він відзначив зусилля, які були докладені для прийняття багатьох законів паралельно з відбиттям російської агресії.

Спікер нагадав про реформи, які проводились у країні протягом останніх п’яти років: пенсійну, медичну, одну з найбільш успішних, на його думку – реформу місцевого самоврядування.

Окремо зупинився на антикорупційній реформі, зазначивши, що «багато хто не вірив, що це можливо, але було створено всі антикорупційні органи».

«Це нашим парламентом була введена, я переконаний, найбільш відкрита система електронного декларування в світі і був прийняти Закон «Про Антикорупційний суд» з урахуванням усіх поправок Венеційської комісії», – підкреслив Парубій.

Реформуванні гуманітарної сфери і, зокрема, прийнятому Верховною Радою цього скликання законі про декомунізацію.

«Це була ментальна деокупація України. Адже для Путіна важлива війна за серця і уми людей, а ми наш простір наповнювали українським духом», – сказав Андрій Парубій.

Введення квот на український контент на радіо і телебаченні, закони на захист видавництва української книги, культурної сфери, голосування за звернення до Святішого Патріарха, яке започаткувало шлях до Томосу, закон про українську мову, вчорашнє рішення про Виборчий кодекс.

«Ми зробили в гуманітарній сфері неймовірні речі. Ми, нарешті, після багатьох десятків років, визнали усіх, хто воював за українську незалежність у ХХ столітті учасниками національно-визвольної боротьби, а також учасниками бойових дій. І це велика історичні справедливість, яку ми змогли здійснити у цьому залі», – підкреслив спікер парламенту VIII скликання.

Парубій також відзначив міжнародну діяльність, зауваживши, що “вдалося створити потужну антипутінську коаліцію”. На його думку, протягом п’яти років утримувати санкції проти російського агресора вдалося завдяки спільній роботі і координації усіх гілок влади.

«Великою перемогою» і «історичним рішенням» цього парламенту голова Верховної Ради назвав внесення змін в Конституцію щодо стратегічного напряму для України, напряму в НАТО і ЄС.

Парубій висловив переконання, що, незважаючи на всі помилки, історія дасть високу оцінку спільним діям уряду і Ради VIII скликання.

«Ми будували фундамент великого українського дому, ми розвивали великий український європейський дім і робили його сучасним та європейським», – сказав голова ВР, наголосивши на неприпустимості “зачистки” депутатів і урядовців 2014-2019 років законом про “посилення люстрації”, який пропонує президент Зеленський.

Парубій подякував усім депутатським фракція і групам, позафракційним депутатам, своїм заступницям, керівникам і членам Уряду, президентові Петру Порошенку, працівникам Апарату Верховної Ради, представникам засобів масової інформації за спільну працю протягом цих років діяльності Верховної Ради.

«Ми змогли зробити систему в якій і парламент, і уряд, і президент працювали як одна команда. Тому що ми усвідомлювали, що 100 років тому Україна програла тому, що очільники держави між собою воювали, забуваючи про зовнішнього агресора», – наголосив Голова Верховної Ради.

Наступного тижня з 15 по 19 липня народні депутати працюють у комітетах, комісіях і фракціях. Десята сесія ВРУ восьмого скликання завершить свою роботу 19 липня 2019 року.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *