Причиною вибуху на арсеналі в Калинівці у 2017 році була диверсія – Генпрокуратура


Причиною пожежі і вибухів боєприпасів на 48 арсеналі в Калинівці Вінницької області в 2017 році стала диверсія.

Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова, передає Цензор.НЕТ .

“Чотири роки тому прогриміли вибухи боєприпасів на складах та майданчиках відкритого зберігання 48 арсеналу у Калинівці Вінницької області. Збитки – понад 5,9 млрд грн внаслідок знищення боєприпасів, а також завдана шкода – пошкоджені об’єкти військової частини, будівлі місцевих мешканців”, – говориться в повідомленні.

За словами генпрокурора, версія вчинення вибуху на 48 арсеналі шляхом проникнення сторонньої особи на територію частини та встановлення підривного пристрою підтверджується здобутими доказами та висновками вже одержаних та долучених до матеріалів провадження судових експертиз, протоколами проведених негласних слідчих (розшукових) дій, допитів свідків та оглядів.

“З урахуванням особливого періоду в державі та ведення бойових дій на тимчасово окупованих територіях України, особлива увага приділяється збиранню доказів вчинення підпалів та вибухів на українських складах диверсійно-розвідувальними групами РФ або терористичними організаціями “ДНР” та “ЛНР”, – зазначила Венедіктова.

Генпрокурорка заявила, що з цією метою прокурори і слідчі також використовують передбачені кримінальним процесуальним законом заходи міжнародного співробітництва. Наразі очікується відповідь від компетентних органів Чеської Республіки щодо вибухів на складах із боєприпасами, що мали місце в жовтні та грудні 2014 року у населеному пункті Врбетіце.

Нагадаємо, як Мyrotvorets.news повідомляв раніше, навесні цього року відбувся дипломатичний конфлікт між Чехією та Росією.

Так, прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш заявив, що Прага підозрює співробітників російського ГРУ (зараз Головне управління Генерального штабу Збройних сил Росії) в причетності до вибухів на складах боєприпасів в 2014 році в Врбетіце, в результаті яких загинули двоє людей. За підозрою в організації вибухів в розшук оголосили росіян Олександра Петрова і Руслана Боширова. Раніше Велика Британія назвала їх співробітниками ГРУ, які отруїли в Солсбері Сергія та Юлію Скрипаль.

У зв’язку з цим Чехія вислала 18 російських дипломатів, яких влада країни запідозрила в роботі на спецслужби. У Москві звинувачення відкинули і назвали їх абсурдними. Москва оголосила персонами нон-грата і вислала з країни 20 чеських дипломатів.

Громадянин Болгарії та держава Україна згадуються в контексті інформації газети New York Times, згідно з якою компанія ЕМКО болгарського торговця зброєю Еміліяна Гебрева раніше зберігала боєприпаси на складах в селі Врбетіце в Чехії, де в 2014 році пролунали два вибухи, фірма також постачала озброєння до України.

У червні 2021 року стало відомо, що влада Чехії офіційно вимагає від Росії компенсації збитків у зв’язку з вибухами у 2014 році на військових складах у Врбетіце. Чеська влада оцінила збиток у 650 млн крон (приблизно 25,5 млн євро).

Що передувало

26 вересня 2017 року близько 22:00 у ДСНС надійшла інформація про вибухи боєприпасів на військових складах Міністерства оборони біля селища Калинівка.

Було евакуйовано понад 30 тисяч осіб. За даними рятувальників, були травмовані 2 осіб, яких госпіталізували до медичних установ.

29 вересня 2017 тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що вибухи у Калинівці міг спричинити закладений детонатор. 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *