При перетині лінії зони АТО тепер не вимагатимуть додаткових паперів


про
Набрав чинності новий тимчасовий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів уздовж лінії розмежування в межах Донецької та Луганської областей.
 

Згідно з новим порядком, для отримання дозволу на перетин лінії розмежування необхідно направити інформацію по електронній пошті, отримати підтвердження про її обробці і повідомлення про дозвіл. 

У той же час розширено перелік випадків, згідно з якими може бути відмовлено в дозволі на перетин лінії розмежування. 

Важливим нововведенням є можливість перетину без дозволу в разі загрози життю та здоров’ю. Тільки за рішенням керівника Координаційного центру без дозволу зможуть перейти особи, які були змушені покинути своє місце проживання через негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, масових проявів насильства. 

Серед вагомих доповнень порядку – спрощення для перевезення гуманітарних вантажів, наявність економічного блоку в частині співпраці з фіскальними органами. 

Крім того, перетин лінії розмежування на особистому автотранспорті тепер можливо при наявності технічного паспорта та документа, що підтверджує право власності на автотранспорт (або нотаріально завіреної довіреності), тобто окремий пропуск на автотранспорт більше не потрібен. 

Визначено умови перетину лінії зіткнення особами, які народилися в 1998 г і пізніше і, в результаті проведення АТО, не змогли отримати паспорт громадянина України. Вони перетинають лінію дотику за умови пред’явлення копії або оригіналу свідоцтва про народження або іншого документа, що підтверджує особу та дає можливість ідентифікувати людину, обов’язково з супроводжуючою особою). 

Разом з тим, визначені умови перетину лінії зіткнення дітьми, що народилися на неконтрольованої території після початку проведення АТО і, відповідно, не мають свідоцтва про народження. Згідно з порядком, пропуск буде здійснюється за умови пред’явлення паспорта особами, у супроводі яких дитина залишає неконтрольовану територію і дозволом (пропуском). 

Документи можна як і раніше подавати в пункти прийому або на КПВВ, відправляти звичайною поштою або посилати скан-копії на електронні адреси відповідних груп; у разі відправлення документів та заяви електронною поштою заявник повинен (!!!!) отримати автоматичний відповідь-підтвердження. Відзначено, що про рішення щодо включення до реєстру (тих, хто подав документи) буде повідомлятися на електронну адресу, вказану в заяві. 

Також, новими правилами розширено перелік випадків, в яких можуть відмовити в дозволі на перетин лінії зіткнення. 

З’являється можливість отримати письмову відмову (особисто, поштою, або на електронну скриньку): у такому рішенні має бути вказаний номер заявки на видачу дозволу, номер рішення про відмову, дата його прийняття та ПІБ посадової особи, відповідальної за таке рішення. Рішення про відмову можна оскаржити в суді. 

Особи, які були змушені покинути своє місце проживання, щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, масових проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуаціях природного і техногенного характеру, за відсутності підстав і необхідних документів, перетинає лінію дотику за рішенням керівника Координаційного Центру без дозволу. У разі загрози життю і здоров’ю дозвіл не потрібен.

 

 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *