Пролежали понад рік. Пошуковці вивезли з-під Бахмута тіла загиблих військових (відео)


Пошуковці загону “Плацдарм” проводять пошук загиблих в російсько-українській війні із 2014 року. До того займалися пошуком тих, хто загинув під час Другої світової війни. Забирати тіла вбитих російських загарбників їм доводиться під обстрілами поки ще живих російських фашистів, хоча ті бачать, що обстрілюють беззбройну пошукову групу.

Джерело: Суспільне Новини.

Тіла вбитих військових вивезли з місця бойових дій з-під Бахмута. Серед них є вбиті російські вояки, а також, можливо, українські бійці. Деякі тіла пролежали в районі Андріївки, Кліщіївки, Курдюмівки понад рік, розказав керівник пошукового загону Олексій Юков. У безпечному місці пошуковці проводять ідентифікацію тіл.

Пошуковці загону “Плацдарм” спочатку вивозять тіла з поля бою у безпечне місце, а потім намагаються ідентифікувати останки загиблих. Цього разу це тіла вбитих під Бахмутом.

Жетон, який знайшли на тілі одного з вбитих російських вояк. Кадр з відео Суспільне Донбас

“Були виявлені тіла військовослужбовців в районі населених пунктів Кліщіївка, Андріївка і Курдюмівка. Ці тіла ще невідомі, тому що ще не проводились огляди, але деякі вже видно, що це військовослужбовці РФ”, — розповідає керівник загону Олексій Юков.

Фото з тіла вбитого військового, тіло якого забрали з району Бахмут. Кадр з відео Суспільне Донбас

Пошуковці знаходять ікони, залишки документів, хрестики, картки російських банків, жетони, зокрема і жетон ПВК “Вагнер”, додає Юков.

Жетон військового, який пошуковці знайшли на одному з тіл. Кадр з відео Суспільне Донбас

Усі знайдені речі пошуковці описують, фотографують та присвоюють їм номери. Деякі тіла, за словами Юкова, пролежали у полях та лісопосадках більш як рік.

“Ми не знаємо, чи є там українські солдати серед них, тому що усі одягнені у мультикам , бо в ЗСУ теж є одяг мультикам, тому будемо перевіряти на наявність особистих розпізнавальних знаків. Потім ці тіла будуть передані до моргу для подальшого огляду та фіксації, для того, щоб їх передати російській стороні та очікувати від них того самого: щоб вони передали тіла українських солдатів”, — пояснює Олексій Юков.

Забирати тіла загиблих, пошуковцям доводиться працювати під російськими обстрілами:

“З російської сторони ведуться постійні обстріли, хоча вони бачать, що це працює пошукова група. Тобто ми не маємо при собі ні зброї, нічого. Наша зброя — це мішки, щупи, лопати та звісно, це людяність. Хотілося сказати російським солдатам, які наразі стріляють по нас, або випускають по нас дрони: що ви робите? В чому сенс, в чому ця правда ваша, то що ви прийшли вбивати українців на українську землю. Тепер ще не даєте забрати навіть свої тіла, тіла ваших солдатів, не говорячи про те, що ви не даєте, на жаль, забрати тіла наших солдат”.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *