Президент України підписав Закон про збереження українських лісів


Президент Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необроблених лісоматеріалів”, – інформує Національний промисловий портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Відповідні зміни вносяться, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс, Кримінальний процесуальний кодекс і закон “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів”.

Уряду доручено розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України і визначити першочергові обсяги робіт з відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, іншим лісогосподарським заходам.

3 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5495, яким, зокрема, обмежила внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м в рік і тимчасово заборонила експорт дров (відповідні правки були внесені до другого читання).

Також суттєво посилено адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу і його подальший експорт поза митним контролем (контрабанду). Зокрема, штраф на незаконну порубку і перевезення, зберігання незаконно вирубаних дерев підвищений до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (неоподатковуваний мінімум – 17 грн), а для посадових осіб – до 75-150 неоподатковуваних мінімумів (раніше 5-10 і 7 12 неоподатковуваних відповідно). У разі повторного правопорушення протягом року розмір штрафу становить для громадян 30-60 неоподатковуваних мінімумів, для посадових осіб – від 300 до 600.

Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або приховування від митного контролю необробленого лісоматеріалу або пиломатеріалів цінних або рідкісних порід карається позбавленням волі строком на 3-5 років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням його службового становища карається позбавленням волі на 5-10 років з позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна. Якщо ці дії вчинені організованою групою осіб або в особливо великих розмірах, передбачено позбавлення волі на 10-12 років з позбавленням права займатися певною діяльністю протягом трьох років і з конфіскацією майна.

В кінці липня президент України Петро Порошенко наклав вето на прийнятий Верховною Радою закон і повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

Президент України повністю підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Але не підтримує лобістські схеми, які потрапили в закон між першим і другим читанням, зокрема норми, що суперечать Угоді України і ЄС про зону вільної торгівлі, – зауважили в прес-службі АП .

6 вересня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5495 з поправками президента України. Законопроект з поправками президента, що виключають пункт про заборону експорту паливної деревини, підтримали 246 народних депутатів.

У той же час, на думку голови профільного комітету ВР Віктора Галасюка, парламент повинен повернутися до цього питання і знайти можливості збереження заборони експорту дров, під виглядом яких з України вивозиться ліс-кругляк.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *