Повземо поволі вгору, пройшли нульову позначку перейшовши в зону позитиву – соцопитування


Загальнонаціональне опитування населення України проводилося на замовлення Інституту соціології НАН України 13–29 вересня 2018 р. за квотною вибіркою, репрезентативною за параметрами регіону, типу населених пунктів, статі та віку. Польовий етап дослідження здійснював Благодійний фонд “Інтелектуальна перспектива”. Усього було опитано 1800 респондентів в усіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Повземо поволі вгору, пройшли нульову позначку перейшовши в зону позитиву. Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук український соціолог, спеціаліст у галузі політичної та електоральної соціології Ірина Бекешкіна.

МИ ПОВОЛІ ПОВЗЕМО ВГОРУ 
Ну і от обіцяна “вишенька на тортик”. 
У щорічному Моніторингу Інституту соціології вже з 1995 року вимірюється такий показник, як Індекс соціального самопочуття (ІССП), який складається з 20 питань (“чого вистачає і чого не вистачає). Діпазон шкали – від 20 до 60 балів, де 40 – середнє значення шкали (умовний нуль, коли відсоток тих, хто має позитивне самопочуття і тих, хто має негативне порівну) – повідомила соціолог.

Ця метдика була розробена доктором соціологічних наук, фахівцем із соціальної психології, методології соціологічних досліджень та соціології політики, головним науковим співробітником Інституту соціології НАН України Наталією Паніною.

Свого часу автор методики Наталя Паніна (її вже немає з нами, але сподіваюся, вона це бачить з інших світів) мріяла, що колись ми таки вийдемо з негативу і досягнемо хоча б того умовного нуля. Цього року – досягли! Графік все демонструє переконливо. – зазначила Ірина Бекешкіна.

Ірина проаналізувала зміни в опитуванні і виявила, хоч і незначні, але позитивні зміни з найпроблемніших питань.

Я продивилася усі 20 питань, щоб побачити, за рахунок чого поліпшення. Одразу скажу, що різких проривів немає, але по всіх 20 питань невелике поліпшення. А найбільше – там, де найгірше.
Ну от: необхідної медичної допомоги у 2017 році не вистачало 53%, у 2018 – 45%.
можливості повноцінно проводити відпустку у 2017 році не вистачало 62%, у 2018 – 54%
повноцінного дозвілля у 2017 не вистачало 49%, у 2018 – 44%
можливості харчуватися відповідно до своїх смаків – відповідно, 52% і 43%. 

Щодо експертної думки тих, хто бачить лише негатив, вона зауважила:

“Всепропальщики” неодмінно скажуть: “А що, хіба 45% тих, кому не вистачає медичної допомоги це мало?” Згодна, забагато, але 45% відчутно менше, ніж 53%. 

Так що я б зробила висновок: поволі повземо нагору. Сподіваюся, що й наступного року графік піде вгору, – додала соціолог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *