Повітряні сили ЗСУ переходять на систему логістики НАТО


У Повітряному командуванні «Захід» протягом року проводився експеримент під час якого логістичне забезпечення здійснювалося за протоколами та стандартами близькими до НАТО.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

Суть логістичної реформи полягає в тому, аби зробити систему забезпечення військ «розумнішою», ефективнішою, технологічнішою та оперативнішою. Впроваджувати нову систему на стратегічному рівні допомагали консультанти із країн-членів Альянсу.

На сьогодні органи планування логістики вже сформовані на всіх рівнях, починаючи від Генштабу, і закінчуючи найнижчим органом військового управління.

А от виконавча гілка діє на базі лише одного з Повітряних командувань. Нині вивчається її ефективність, вносяться певні корективи. До кінця ж року планується перехід на таку модель в усіх ПвК до бригади включно.

Як працюватиме нова логістична структура

  • Управління бойової підготовки розробляє захід бойової підготовки з певним підрозділом.
  • Визначає терміни, мету та завдання…
  • Далі – фаза планування: управління логістики аналізує специфіку завдання, тривалість виконання, структуру, склад сил і засобів.
  • Проводить розрахунок потреби продовольства, речового майна, ОВТ, ПММ, засобів ураження, інфраструктурних об’єктів та розробляє план. У ньому прописується все до найменших дрібниць: кількість, розміри, час, місце доставки та маршрути підвезення для кожного підрозділу.
  • На основі плану розробляється розпорядження підрозділам виконавчої логістики, які займаються виключно виконанням завдань з постачання та забезпечення.

При такому підході командиру бойового підрозділу не треба мізкувати, як забезпечити своїх бійців усім необхідним. Не треба звертатися і до штабів тилу, озброєння, управління оперативного забезпечення та ще низки різних структур. Про все подбають фахівці з логістики. А командир зосередиться на успішному виконанні бойового завдання.

Слід розуміти, що це не є сліпе копіювання (системи НАТО – прим.редакції). Наші фахівці вивчали досвід армій багатьох країн, взяли найкраще та адаптували його відповідно до реалій сьогодення й економічних можливостей держави, – пояснив заступник начальника штабу Командування ПС ЗС України полковник Сергій Куляс.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *