Повертаємо своє: Україна вперше молилась за упокій гетьмана Мазепи (відео)


ІСТОРИЧНА ПОДІЯ БЕЗ ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ

З розряду “повертаємо своє”.

Вперше за сотні років Україна молилась за упокій гетьмана і мецената Івана Мазепи.

У 1708 році на гетьмана Мазепу за розпорядженням царя Петра І розкольницька російська православна церква-самозванка наклала анафему. Утім, окрім неї, церковне прокляття не визнав ніхто.

Особливої виразності події додає той факт, що молебень проводили в деокупованій святині України.
У Всіхсвятській церкві у Києво-Печерській лаврі з нагоди 325-річчя освячення відбувся молебень за гетьмана Івана Мазепу, коштом якого побудовано храм.

“Завдяки тому, що відновлюється історична справедливість у стінах Свято-Успенської Києво-Печерської лаври з благословіння нашого предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, звучатиме молитва за упокій душі ктитора – гетьмана Івана Мазепи. Це започаткує традицію, коли у повсякденних лаврських молитвах звучатимуть імена ктиторів, котрі вклалися в розбудову Лаври”, – архимандрит Авраамій.

Загалом за Мазепи в Україні постали чи були відновлені десятки церков і монастирів. Саме за його гетьманування Київ почали величати «другим Єрусалимом».

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” оголосив про розірвання договору про оренду з Українською православною церквою московського патріархату з 29 березня 2023 року, проте тривалий час невідомі особи зачиняли приміщення Лаври зсередини та перешкоджали початку діяльності комісії з інвентаризації майна.

Далі відео. На жаль не знаємо автора, бо, не повірите, відео побачили у Солов’їного посліду.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *