Порошенко: Особливого статусу Донбасу не буде – буде специфічний порядок


порохВерховна Рада України у четвер, 16 липня, проголосувала за включення до порядку денного другої сесії ВР восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади і про його направлення до Конституційного суду. Відповідну постанову підтримали 288 народних депутатів.

Перед голосуванням у парламенті виступив президент України Петро Порошенко, який запевнив, що законопроект про зміни до Конституції, у яких йдеться про децентралізацію, не передбачають надання особливого статусу Донбасу. Порошенко запевняє, що країна залишиться унітарною.

“У проекті немає ніякого натяку на федералізацію. Україна була, є і буде унітарною державою. І проект Конституції не передбачає і не може передбачати жодного особливого статусу Донбасу, там його просто немає”, – заявив президент, слова якого наводить “Інтерфакс-Україна”.

“Там передбачена можливість специфічного порядку місцевого самоврядування в окремих адміністративних одиницях Донецької і Луганської областей, що визначається окремим законом”, – відзначив Порошенко і додав, що такі зміни відповідають мінським домовленостям.

Крім того, глава української держави вважає, що критика, яка лунає з боку Росії щодо конституційних змін у частині децентралізації, свідчить про правильність цих ініціатив. “От вам ще додатковий орієнтир, що дозволить прийняти рішення. Проект змін, запропонований на ваш розгляд, підтриманий конституційною комісією, авторитетними українськими експертами, Венеціанською комісією, нашими ключовими міжнародними партнерами, поради яких ми самі запитували. Найбільш затяті критики – Російська Федерація, так звані “ЛНР” і “ДНР”. Скажіть, хіба це не аргумент, що ми робимо правильно?” – передає його слова агенція. Порошенко також запевнив, що європейські партнери та США, хоч і зацікавлені в успішному завершенні конституційного процесу, але не здійснюють тиску на Україну у цьому питанні.

 

 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *