Попри виклики з 2014 року: НБУ отримав міжнародну нагороду у категорії “Прозорість”


Національний банк уперше отримав престижну міжнародну нагороду Central Banking Awards у категорії “Прозорість” від профільного журналу про діяльність центральних банків та фінансових регуляторів Central Banking. Урочисте вручення нагород відбудеться 13 березня цього року у Лондоні, Велика Британія. Про це йдеться у прес-релізі на сайтц НБУ.

Як наголосили у Central Banking Awards, із 2014 року Національний банк зіткнувся із численними проблемами – конфліктом у східних регіонах країни, зростанням інфляції, непрацюючою банківською системою. В таких умовах, центробанку було легко піддатися спокусі не оприлюднювати жодної інформації або навіть знизити прозорість інституції, проте Національний банк на чолі з Валерією Гонтаревою та Яковом Смолієм обрав інший шлях. Навпаки, Національний банк значно збільшив обсяг інформації, яку він оприлюднює, про те, як він виконує свою роботу, і наполегливо працює над тим, щоб ця інформація була доступною у зрозумілій формі і своєчасно для тих, хто її потребує, йдеться у повідомленні Central Banking Awards.

Як і багато інших центральних банків світу, український регулятор запровадив таргетування інфляції, яке вимагало системних комунікацій щодо політики Національного банку. Але лише на цьому Національний банк не зупинився, на відміну від багатьох інших центробанків, і почав публікувати ще ширший спектр інформації про власні операції та діяльність. Національний банк також подолав проблему фейковихновин щодо банківської реформи, публікуючи на противагу коректну інформацію у проактивній формі та залучаючи громадськість через соціальні медіа.

Таким чином, усього за три роки Національному банку вдалося повністю перезавантажити систему зовнішніх комунікацій, спрямувавши її на виконання мандату центрального банку. Як наслідок, сьогодні зовнішні комунікації Національного банку підвищують ефективність політики регулятора, пояснюючи логіку прийняття рішень, їх причини і наслідки, та допомагають населенню, бізнесу, банкам та іншим клієнтам і партнерам центробанку приймати поінформовані рішення. Яскравим прикладом у цьому сенсі стала публічно презентована навесні 2018 року Стратегія Національного банку, яка надає чітке уявлення про орієнтири та напрямки політики центробанку на середньострокову перспективу.

Довідка: За результатами 2017 року у категорії “Прозорість” був нагороджений Банк Ірландії, 2016 року – Банк Ізраїлю, 2015 року – Національний банк Чехії, 2014 року – Ріксбанк (центральний банк Швеції).


Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *