Так звана “ЛНР” готова відвести від лінії зіткнення озброєння калібром менше 100 мм відразу після підписання відповідних домовленостей. Про це сьогодні заявив глава “ЛНР” Ігор Плотницкий, заявляє сепаратистський ресурс ЛуганськІнформЦентр.
Так він прокоментував заклик глав МЗС країн-учасниць “нормандської четвірки” (Росія, Франція, Німеччина та Україна) до 26 червня дійти згоди про відвід від лінії зіткнення танків і важкого озброєння калібром менше 100 міліметрів, який повинен бути здійснений в найближчі тижні.
“Якщо це все відбудеться – ми все це виконаємо”, – запевнив Плотницкий.
“Ми були готові це зробити ще з самого початку, як тільки було укладено повторне перемир’я”, – підкреслив він.
Раніше повідомлялося, що учасники робочої підгрупи з питань безпеки Контактної групи по врегулюванню ситуації в Донбасі планують до 26 червня узгодити документ, що передбачає відвід від лінії зіткнення озброєнь кадібром менше 100 мм.
У вівторок, 25 червня, у Мінську відбулися засідання трьох робочих підгруп Контактної групи по врегулюванню ситуації в Донбасі – з політичних питань; по поверненню внутрішньо переміщених осіб і біженців; по соціальних, гуманітарних та економічних аспектів і питань реабілітації. В відбулася по їх завершенню зустрічі Контактної групи взяли участь представники “ЛНР” і “ДНР” Владислав Дейнего і Денис Пушілін, екс-президент України Леонід Кучма і спецпредставник РФ Азамат Кульмухаметов. Вперше в засіданні групи брав участь новопризначений спецпредставник голови ОБСЄ Мартін Сайдік, крім того, на переговорах була присутня і колишній представник ОБСЄ Хайді Тальявіні.
Говорячи про результати зустрічей, Дейнего повідомив, що представники так званої “ЛНР” побачили “певну позитивну динаміку” в роботі Контактної групи”, “але робота залишає бажати кращого”. При цьому він зазначив, що в роботі гуманітарної підгрупи “спостерігається навіть певний регрес”.
Нагадаємо, що учасники Контактної групи по врегулюванню ситуації в Донбасі 12 лютого цього року підписали в білоруській столиці раніше узгоджений з главами країн-учасниць “нормандської четвірки” (Росія, Німеччина, Франція та Україна) Комплекс заходів з виконання Мінських угод.
Для інтенсифікації діяльності Контактної групи в її складі створено чотири робочі групи щодо виконання відповідних аспектів Мінських угод: з питань безпеки; з політичних питань; по поверненню внутрішньо переміщених осіб і біженців; по соціальних, гуманітарних та економічних аспектів і питань реабілітації.
Найближчі зустрічі Контактної групи і всіх чотирьох підгруп заплановані на 7 та 21 липня. При цьому зустрічі підгрупи з політичних питань будуть проводитися в Мінську щотижня до тих пір, поки не буде досягнутий результат в обговоренні питання про проведення місцевих виборів у Донбасі.