Пістолет Макарова, вода та снайперська гвинтівка СВД: Бронежилети для ЗСУ успішно пройшли балістичну перевірку якості


5 липня 2019 року, на запрошення начальника Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України генерал-майора Dmitry Marchenko представники ЗМІ взяли участь в одному з методів випробувань якості бронежилетів – стійкості до відстрілу, відповідне повідомлення розміщене на сторінці Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ у мережі Facebook.

  • Цього разу до випробувань велика увага громадськості. Саме тому захід відбувся із запрошенням журналістів. Адже минулого тижня Державне бюро розслідувань провело близько 40 обшуків у справі про закупівлю майна для Збройних сил України. Голова ДБР Роман Труба заявив, що на фронт планували відправити неякісні засоби захисту.  За його словами три з п’яти бронежилетів, які закуповує Міністерство, прострілюються.
  • Під час брифінгу начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Dmitry Marchenko заявив, що через те, що прокурор та оперативники Державного бюро розслідувань вилучили оригінали документів та зразки продукції, Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил не може проводити закупівлі для армії.

“Дослідний” бронежилет перевіряли у двох станах: сухому та мокрому (змочування методом “дощування”).

Перевірка на відповідність класам захисту здійснювалася відстрілом з різних калібрів: 
1 клас = ПМ = 9 мм = 5 м = 330 м/с; 
4 клас = АК-74 = 5,45 мм = відстань 10 м = 910 м/с 
або СВД = 7,62 мм = 10 м = 850 м/с.

“Дана модель бронежилета успішно пройшла випробування. Наскрізного пробиття немає”, – зазначив представник лабораторії.

❗️Варто зазначити, що бронежилет має тримати клас захисту в нормальних та екстремальних умовах: холод, спека, дощ. У нашому випадку м‘які бронеелементи вздовж усієї площі бронежилету – 1 клас, а найважливіші для життя зони закриті жорсткими бронеелементами – 4 клас. Ми маємо право перевірити в нормальних умовах при прийманні за якістю партії, а виробник має перевіряти в усіх 4 типах умов.

При цьому ці захисні властивості повинні зберігатися в нормальних умовах, дуже гарячих, дуже холодних та у вологому стані після намочування.

Як відбувавався весь процес випробувань повідомляє 5 канал.

Журналісти вказують, який бронежилет взяти на експертизу. Перевіряється комплектація, маркування і вага виробу. Після того контрольний екземпляр опломбовується.

Обраний бронежилет везуть до Києва у сертифіковану лабораторію в Національному університеті оборони ім. Черняховського. Цього разу опломбований екземпляр супроводжують журналісти. Після огляду одну частину бронежилета одразу несуть в тир. На міцність випробовують патронами для пістолета Макарова та снайперської гвинтівки Драгунова.

Другу частину бронежилета ставлять на дощування. Його проводять протягом години з одного боку, і ще п’ять хвилин з другого.

Випробування з дощуванням за стандартом проводять раз на два роки, кажуть у Міноборони.  Журналістам його продемонстрували, оскільки в ДБР заявляли, що саме мокрий бронежилет прострілюється. Річ у тім, що його захисні властивості можуть зменшуватися в мокрому стані.

Інформації про трагічні випадки на фронті через неякісні бронежилети в Міноборони немає.

“По запиту на медичний департамент нам надійшла відповідь, що дані випадки їм теж не відомі. Тому поки що можемо говорити, що не було у нас випадків, коли боєць постраждав від бронежилета”, – прокоментував начальник головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко.

В Міноборони пояснюють, замовили цього року двадцять тисяч, уже прийняли одинадцять. До якої саме партії ДБР висуває претензії та на якій підставі, не знають.

“Я не бачив, які бронежилети виймалися, перше. По-друге, я не бачив документи, які підтверджують простріл цих бронежилетів. Все”, – прокоментував . начальник територіального центру контролю якості речового майна Міноборони Юрій Мельник.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *