Підсумки року: Скільки зернових терміналів було побудовано в українських портах у 2017 році


За минулий рік в Україні було введено в експлуатацію термінальних зернових потужностей на 1,75 мільйонів тонн.

Україна переживала в останні роки бум в перевалці зерна у вітчизняних морських портах. Якщо в 2007 році через українські порти і термінали пройшло близько 10 млн тонн хлібних вантажів, то в 2015 році – 37,5 млн тонн, в 2016 році – 40,3 млн тонн (у тому числі 39,4 млн тонн зерна). А якщо взяти маркетинговий 2016-2017 рік (МР), то обсяг перевалки хлібних вантажів склав 43,5 млн тонн (це не тільки експорт, але і невеликі обсяги транзиту і каботажу). Характерно, що всі останні роки обсяги перевалки зернових росли, незважаючи на погодні умови і незважаючи на триваючу загальну кризу в економіці країни.

Довготривала стійка тенденція до зростання експорту зерна з України створювала стійкий стимул для появи і реалізації планів з розвитку портових термінальних потужностей для перевалки зерна.

Також, важливо згадати і про відкриття зернових терміналів на українських річках. Йдеться про два перевалочні комплекси для зернових і олійних культур компанії «Нібулон», що послідовно реалізує свою програму розвитку транспортної інфраструктури на річках Дніпро і Південний Буг.

Повертаючись до морських портів, можна підсумувати, що за минулий рік всі здані об’єкти в країні додали їм термінальних зернових потужностей на 1,75 млн тонн, а ємності одноразового зберігання – на 69,6 тис. тонн.

В цілому ж на листопад 2017 року, за підрахунками ІАЦ BlackSeaTrans, наявні ємності для одноразового зберігання хлібних вантажів в українських морських портах були розраховані на 3379 тис. тонн, а потужність терміналів з перевалки становила приблизно 68 млн тонн на рік.

Детальіше:http://uprom.info/news/other/buduvannya/pidsumki-roku-skilki-zernovih-terminaliv-bulo-pobudovano-v-ukrayinskih-portah-u-2017-rotsi/

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *