Первомайськдизельмаш налагодив серійне виробництво газових двигунів, які працюють на альтернативному паливі


Первомайський завод з виробництва суднових дизельних двигунів налагодив серійне виробництво газових двигунів, які працюють на альтернативному паливі, повідомляє Uagolos.com.

Первомайськдизельмаш – одне з найстаріших машинобудівних підприємств України з більш ніж 140-річною історією. Тут, в Первомайську Миколаївської області уже понад 100 років виробляють двигуни внутрішнього згоряння.

  • Підприємство володіє повним технологічним циклом виробництва двигунів внутрішнього згоряння, яке ведеться на базі власних конструкторсько-технологічних розробок і дозволяє виготовляти такі складні деталі двигуна як: колінчастий вал, раму, блок циліндрів, втулку, кришку робочого циліндра, шатун, поршень, шестерні і т. д., всього близько 10 тисяч деталей.

Сьогодні, всупереч усім негараздам ​​Первомайськдизельмаш традиційно працює в секторі виробництва і поставок енергетичних установок.

З початком кризи в суднобудівній галузі в 90-х роках, завод почав переходити з суднових енергетичних установок на стаціонарні, а також розпочав розробку двигунів, які будуть працюють на газі.

У 2008 році вперше в Україні було освоєно виробництво газопоршневих двигунів і на їх базі когенераційних установок, пристосованих для роботи на газоподібних видах палива, таких як: нафтовий газ, шахтний газ-метан.

У 2015 році завод почав виробництво енергетичних установок, які працюють на біогазі, отримуваного в процесі ферментації відходів переробки сільськогосподарських культур та інших рослинних і біологічних залишків.

Когенераційні установки виробляють як електричну так і теплову енергію. За рахунок додаткового виробництва теплової енергії в водогрійному теплообміннику-утилізаторі досягається збільшення загальної потужності в 2,5 рази, підвищення ККД до 92% і на 40% скорочення споживання палива в порівнянні з традиційним роздільним виробництвом теплової та електричної енергії.

Основні покупці когенераційних установок – комунальні теплогенеруючі підприємства, які встановлюють їх в котельнях і стають незалежними, отримуючи більш дешеве тепло не підвищуючи тарифи.

Також когенераційні установки Первомаськдизельмашу встановлюють на цукрових заводах, свинофермах, де вони працюють за рахунок відходів виробництва.
Всього на сьогодні в Україні в цій сфері працює понад 80 установок, що виробляють електроенергію і тепло.

Крім внутрішнього ринку, підприємство працює і на експорт.

  • Так, на підприємстві в Латвії українські установки працюють на газі, що отримують з відходів деревини.
  • Українські установки є і в Італії, де вони працюють на пальмовій олії.
  • Також завод обслуговує вже реалізовані машини, виробляючи до них запасні частини та відсилаючи їх в країни де вони сьогодні працюють, а це близько 40 країн світу.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *