ПАРЄ заслухала доповідь про зниклих без вісті


 

Graves of pro-Russian separatists are seen at the Sixth Capital municipal graveyard on the edge of Donetsk, eastern Ukraine, August 21, 2014. REUTERS/Maxim Shemetov (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST CONFLICT OBITUARY)

Могили проросійських сепаратистів на шостому міському муніціпальному кладовищі. Донецька область, 21 серпня 2014 року. REUTERS/Максим Шеметов

Доповідач Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Джим Шерідан у своєму докладі наголошує, що на окупованих територіях Донбасу існує багато братських могил. Ексгумація та ідентифікація людських останків можлива при дотриманні режиму припинення вогню.

Доповідь Шерідана про зниклих безвісти внаслідок конфлікту на сході України був представлений сьогодні у Страсбурзі на літній сесії ПАРЄ.

Доповідач наголосив, що однією з найбільших проблем в пошуку зниклих безвісти осіб на Донбасі є поховання людей у братських могилах.

Після Іловайської трагедії ми маємо 243 українських солдатів, яких було вбито… І ми не маємо можливості зібрати таку велику кількість тіл. Є дуже велика кількість не встановлених солдатів, які поховані в тимчасових братських могилах”, –
сказав Шерідан.

Як повідомив доповідач ПАРЄ, декілька братських поховань розташовані на окупованих територіях в Луганській та Донецькій областях, і на даний момент там немає можливості провести ексгумацію та ідентифікацію людських останків.

Шерідан також наголосив, що режим припинення вогню повинен бути головною умовою для успішного проведення процесу ексгумації та ідентифікації тіл загиблих.

Як повідомляє УНІАН, ПАРЄ сьогодні планує закликати Україну, Росію і терористів створити спільну робочу групу з пошуку зниклих безвісти осіб.

Також ПАРЄ планує закликати Росію та бойовиків звільнити всіх заручників та створити механізм пошуку зниклих без вісти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *