Паромне сполучення між портами Зонгулдак і Керч триває всупереч рішень влади Туреччини


Продовжується постачання вантажів до окупованої території АР Крим шляхом регулярного паромного сполучення Зонгулдак-Керч з оформленням документів на рейді порту Кавказ (рф) без заходу в порт і без здійснення вантажних операцій.

25.11.2017 приблизно о п’ятій ранку в закритий Україною порт Керч зайшло ro-ro судно ERKE (IMO: 7014581) з вантажом цитрусових з турецького порту Зонгулдак. Судно-порушник було прийнято на причалі №5 Керченського морського торгівельного порту.

25 листопада судно було вивантажено. 340 тон цитрусових завезені на окуповану територію без дозволу законної влади, без офіційного оформлення вантажу в митних органах України, отже цей вантаж є контрабандним.

26 листопада о восьмій ранку судно ERKE вийшло з порту Керч. Операцію відшвартовки допомогав здійснювати буксір Гандвік, що належить компанії Ювас-транс. Скріншот зроблено приблизно через 2 години після відходу, з нього видно не лише траєкторію буксіра, але й те, що судно-порушник заходило в окупований порт з вимкненим AIS, що є порушенням правил безпеки судноплавства. Капітан буксіру Гандвік і лоцман повною мірою розділяють провину за цей злочин з його організаторами й виконавцями.

Зараз судно-порушник знаходиться на рейді турецького порту Зонгулдак, куди воно прибуло за новим вантажем для окупованого Криму.

На скріншоті з МарінТрафіку вказано прихід з порту Кавказ. Судно оформлює відкриття/закриття кордону на рейді цього порту країни-агресора, при цьому не виконується захід у порт, не здійснюються вантажні операції. Фейковість цих “бумажних” маніпуляцій також підтверджує їх відсутність у базі реєстрації судозаходів у порти рф.

На 28.11.2017 планується захід у закритий Україною порт Керч ще одного судна, яке здійснює поставки турецьких товарів на окуповану територію. ВАРЯГ (IMO: 8019887) вийшов з порту Зонгулдак з вантажом 600 тон, призначеним для Керчі. Очікуємо на його захід у закритий законною владою порт завтра вранці. Паром ВАРЯГ було заочно заарештовано українським судом ще восени 2016 році, після чого припинилися його рейси до Туреччини і він почав здійснювати постачання вантажів для потреб окупаційного військового контингенту в Сирії.

Цим морським сполученням з окупованою територією порушується не тільки суверенітет України, воно прямо суперечить і прийнятому турецькою владою Циркуляру №635/2017. Такі контрабандні оборудки також підривають економічну безпеку морської торговлі чорноморської зони, заважаючи вільній конкуренції законослухняного бізнесу, і також порушують правила судноплавства – обидва судна відвідують порт Керч з вимкненим AIS.

 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *