Оснащення Луцької міської клінічної лікарні тепер на світовому рівні – У.Супрун


Ще більше українців з серцево-судинними хворобами тепер мають доступ до оперативної, якісної та безоплатної медичної допомоги.

У відремонтованому рентгенохірургічному блоці Луцької міської клінічної лікарні нещодавно встановили новий, вже другий ангіограф. Така кількість апаратів є стандартом для ангіографічних блоків у всьому світі. Практично всі клініки Європи, де проводяться втручання на коронарних артеріях, мають мінімум дві ангіографічні установки. Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

Це обладнання ефективно допомагає виявляти та запобігати хворобам серця та судин, а також вчасно їх лікувати.

Лікарня бере участь у реалізації спільного проекту World Bank Ukraine та Міністерство охорони здоров’я України – Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей з 2018 року. За цей час медзаклад отримав ангіографічну систему, системи комбінованого добового холтерівського моніторування ЕКГ, систему для добового моніторування артеріального тиску, ліжка для палат інтенсивної терапії та інше цінне обладнання – підкреслила Уляна Супрун.

Вона зазначила, що рентгенхірургічний блок з однією ангіографічною системою у Луцькій міській клінічній лікарні працював з 2013 року. За час роботи цієї установки луцькі медики провели понад 4 тисячі інтервенційних втручань. З появою першого ангіографа смертність при інфаркті міокарда в стаціонарі зменшилась з 20% до 5%.

В лікарні виконують 70% усіх стентувань, які проводять на Волині. Допомогу пацієнтам із гострим інфарктом міокарда надають цілодобово. Нещодавно встановлений другий ангіограф дасть можливість виконувати втручання з мінімальною затримкою.

Уже в перший тиждень роботи ангіографічна система допомогла врятувати 20-річного юнака від гострого інфаркту.

Крім того, за словами в.о. міністра, Луцька міська клінічна лікарня перебуває на порозі нового етапу лікування пацієнтів у найгостріших ситуаціях. Вже розпочали проводити інвазивні втручання при інсультах, стентування судин нижніх кінцівок та церебральних артерій. Невдовзі тут планують розпочати імплантації штучних водіїв ритму.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *