“Одіозний сайт Миротворець” і іноземні журналісти під захистом терористичної росії


“Чюдовіщноє прєступлєніє” “на а-ме-ри-канских серверах!” “Одиозный сайт Миротворец”, “экстремистский интернет-ресурс”, распял иностранных журналистов в трусиках™.

Маня Захарова про своє улюблене, про “одіозний іксріміскій сайт Миротворец”.

Пульезе Дэвид / Pugliese David / Puleze Devid

  • Один із найвпливовіших критиків Міністерства оборони Канади.
  • 30 років спеціалізується на питаннях безпеки та мілітаризації.
  • Відомий своїми публікаціями про “українських нацистів”

Канада фінансує роспропаганду

Наприкінці жовтня в канадському парламенті, в комітеті національної безпеки та оборони відбулися слухання щодо впливу російської дезінформації на канадській інформаційний простір, повідомляє Європейська правда.

Захід набув розголосу, оскільки провідного журналіста видання Ottawa Citizen ​Девіда Пульєзе звинуватили у роботі на радянські (а ймовірно – і на російські також) спецслужби.

Нинішні слухання щодо російської дезінформації у парламенті Канади були ініційовані знову після гучного протесту проти показу на Торонтському міжнародному кінофестивалі (TIFF) начебто документальної стрічки “Russian at War”.

Нагадаємо: НА ВЕНЕЦІЙСЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ ГУМАНІЗУВАЛИ РОСІЙСЬКИХ ФАШИСТІВ Мова йде про російсько-канадську режисерку Анастасію Трофімову з Russia Today і її фільм “росіяни на війни”, відзнятий порушницею Державного кордону України на тимчасово окупованій території України в Донецькій і Луганській областях.

До речі, телеканал Russia Today до 2020 року був у вільному доступі в канадських кабельних мережах. Він був заборонений урядом Канади лише після початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну.

Проте жоден журналіст чи продюсер, які роками працювали на Russia Today, не отримали ані засудження, ані розслідування їхньої діяльності від жодної канадської професійної організації. 

Згідно з даними, які отримав ексміністр та відомий політик від опозиційної Консервативної партії Кріс Александер, канадський журналіст Девід Пульєзе потрапив у поле зору КДБ як “людина, що в перспективі буде мати можливість працювати в передових медіа Канади та США”. Агент Іван зустрів Девіда у 1982 році на публічній лекції, що була присвячена вторгненню радянських військ в Афганістан. 

Агенту Івану дали вказівку розвивати стосунки з лояльним до радянської політики Девідом. 

В довідці, датованій 20 червням 1990 року, зазначається, що зв’язок між агентом Іваном та Стюартом (такий псевдонім був у Пульєзе) встановлено.

Як припускає Александер, ці контакти не припинилися і після розпаду СРСР – з агентом Стюартом вже почали працювати російські спецслужби. 

Проте чому в поле зору потрапив саме Девід Пульєзе? 

Цей журналіст вже більше 30 років спеціалізується на мілітарних та безпекових питаннях. Він аналізує процеси в канадській армії, розслідує закупівлі для канадської армії, правопорушення та випадки харасменту. Він є одним з найвпливовіших критиків Міністерства оборони Канади.

А ще його добре знають по статтях про “фашистів” в українській діаспорі та в діаспорах балтійських країн.

Девід Пульєзе не самотній у пошуку “українських фашистів”. 

“Мережа” академіків

Серед тих, хто постійно підкидає “на вентилятор”, – професор Оттавського університету Іван Качановський, який з 2014 року розповідає не тільки про “українських нацистів”, а ще й про “державний переворот” в Україні. 

Ба більше, вони не тільки пов’язані спільними наративами, а ще й підтримують один одного.

Незважаючи на те, що Russia Today перебуває під санкціями, Качановському це не заважає бути постійним коментатором з питань України на пропагандистському ресурсі. 

А Пульєзе цей факт теж не заважає посилатися на Качановського. 

Як і ще одному військовому досліднику “українських фашистів” і “українських правих” Скотту Тейлору, якій без перешкод відвідує Москву, а ще у своїх статтях поширює пропагандистські тези на кшталт “Росії історично належав Крим”, “НАТО має враховувати інтереси РФ”, “Україні не перемогти в цій війні, тому допомогу їй потрібно скоротити”. 

При цьому Скотт Тейлор та Девід Пульєзе – два “ветерани канадської журналістики” – фактично мають ексклюзивне право висвітлювати події, що стосуються Збройних сил Канади, в двох впливових виданнях, добре відомих канадським парламентарям: Ottawa Citizen та The Hill Times. 

Канадський історик єврейсько-українського походження Алік Гомельський впевнений, що ще за часів КДБ саме в Канаді – де одна з найбільших українських діаспор – була розбудована “мережа” публічних пропагандистів. Майже в кожному великому канадському університеті є якийсь професор, який досі підтримує проросійські наративи.

Показово, що “екосистема” поширення російської дезінформації працює не тільки проти України, а взагалі проти західних цінностей, НАТО, США, демократії. 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *