Новий елемент тиску на Росію: Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо Криму


Генасамблея ООН напередодні підтримала оновлену українську резолюцію проти мілітаризації Росією Криму та Чорного і Азовського морів.

Резолюція засуджує тимчасову російську окупацію та вимагає від Росії негайно прибрати з Криму озброєння, здатне нести ядерні заряди. До того ж у документі закликають Росію припинити мілітаризацію освіти на окупованому півострові.

Резолюцію підтримали 63 країни, 17 країн проголосували проти, 62 — утрималися.

Традиційно, проти проголосували: Вірменія, Білорусь, Камбоджа, Куба, Північна Корея, Китай, Іран, Киргизстан, Лаос, М’янма, Нікарагуа, Російська Федерація – країна окупант, країна агресор, Сербія, Судан, Сирія, Венесуела, Зімбабве.

Український міністр закордонних справ переконаний, що це додало в юридичний арсенал Києва переконливий аргумент для просування деокупації Криму.

Нагадаємо, 20 жовтня під час виступу у Верховній Раді Володимир Зеленський заявив, що питання Криму повернене в міжнародний порядок денний і зараз створюється формат “Кримська платформа”. Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова, повідомив він. Перша заступниця міністра закордонних справ України

Еміне Джапарова в інтерв’ю ТСН.ua заявила, що Україна має намір запросити до платформи Росію, яка є відповідальною за окупацію української території.

Джерело: ТСН.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *