Нова армія: Україна закупить ударні турецькі безпілотники


Продовжуємо переозброювати українську армію сучасними зразками, що відповідають стандартам НАТО.
Підписано угоду про закупівлю для українського війська ударних турецьких дронів Bayraktar TB2. Про це написав у мережі Фейсбук Президент України Петро Порошенко.

З цього приводу Сергій Згурець (директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express) написав свої думки, чому закупівля ударного турецького «безпілотника» Bayraktar TB2 для України має стати топовою новиною.

  • Коли описують ТТХ Bayraktar TB2 (ударний безпілотник оперативно-тактичного рівня, максимальна злітна маса – 560 кг, корисне навантаження – у 50 кг, розмах крила – 12 м; тривалість польоту – 24 години), то зазвичай вказують радіус дії у 150 км. Але це показник, що визначається і обмежується дальністю дії радіоканалу управління та телеметрії, спроможністю отримання оператором інформації з сенсорів оптико-електронної системи БпЛА у режимі часу, наближеному до реального. І, фактично, дозволяє виконувати ударну функцію. Проте максимальна дальність польоту Bayraktar TB2 становить 4000 км. Тобто при виконанні польоту по запрограмованому маршруту реальна глибина виконання розвідувального завдання є набагато більшою, аніж бойовий радіус у 150 км для «ударної» роботи.
  • Тепер про живучість. 
  • Так, «безпілотник» можна збити. Проте за оцінками військових, в залежності від дальності та висот його застосування вірогідність його виявлення та знищення складатиме 0,3 – 0,6. Це до речі, менше, ніж у будь якого пілотованого літака – бойового чи розвідувального. При цьому «безпілотник» у комплексі – не один. Також слід пам’ятати, що будь-яка зброя, по суті, є витратним матеріалом. За таким принципом не можна ставитись хіба що до своїх воїнів.
  • Тепер про спроможність безпілотника працювати в умовах радіоелектронного протистояння з боку ворога.
  • Програмне забезпечення системи анти-РЕБ “Bayraktar TB2” дозволяє його екіпажу своєчасно виявляти роботу засобів РЕБ противника, оцінювати ступінь впливу на супутникову навігаційну систему, виконувати польотне завдання в умовах впливу засобу РЕБ. У ході демонстраційних польотів БпАК Bayraktar TB2 та випробувань за участю українських військових та фахівців «Укрспецекспорту» була доведена та продемонстрована ефективна робота систем літака в умовах застосування засобів РЕБ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *