«Нібулон» запускає в Миколаєві на базі МОЗ України центр діагностики коронавірусу потужністю 400 аналізів на добу


Інженери-хіміки миколаївської аграрної компанії «Нібулон» розробили власний метод виявлення наявності коронавірусу в організмі людини. На основі цього методу вже створений сучасний лабораторний центр, який функціонуватиме на базі Миколаївського обласного лабораторного центру МОЗ України. 

Про повідомляє Україна Сьогодні з посиланням на генерального директора компанії Олексія Вадатурського.

Метод діагностики на коронавірусу розроблений на основі методів виявлення генетично модифіковані організмів у сільськогосподарській продукції.

Для виявлення генетично модифікованих організмів у сільськогосподарській продукції, харчових продуктах, інженери-хіміки компанії «Нібулон» використовують американський апарат ампліфікатор CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem. Інженери компанії, виявили, що за допомогою цього апарату методом полімеразної ланцюгової реакції можна виявити у людини наявність коронавірусної інфекції COVID-19.

Я підключив своїх інженерів-хіміків вивчити можливість визначати наявність коронавірусу в крові людини. І виявилося, що за допомогою одного з наших апаратів – ампліфікатора можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції, – написав Олексій Вадатурський.

…Наші фахівці спільно зі спеціалістами центру встановили все обладнання, зокрема ампліфікатор; ламінарну шафу, саме тут проходить процес виділення ДНК; бокс ПЛР, тут відбувається приготування реакційних сумішей; мікроцентрифугу, тут теж проходить процес виділення ДНК; 2 комплекти автоматичних дозаторів; термостат та комплектуючі для приготування проб, тобто витратні матеріали, – написав він.

Завдяки ще одній лабораторії в Миколаєві можна буде проводити тести цілодобово до 400 аналізів, зазначив Олексій Вадатурский.

Крім того, генеральний директор Нібулону зауважив, що аналогічне обладнання для виявлення геномодифікованої агропродукції , є в Держспоживслужбі.

З усією відповідальністю можу повідомити, що таке обладнання є в 13 областях у Держспоживслужбі. Такі установки є і в обласних лабораторних центрах МОЗ України. Наприклад, за моїми даними, тільки в Києві та Київській області таких до 10. В цілому до 100, як я і говорив. І, що головне, є фахівці, отже проблему з проведенням таких аналізів реально вирішити в найкоротший термін, – написав він.

Олексій Вадатурський звернувся до влади, щоб вона посприяла в реалізації перепрофілювання цих систем на виявлення коронавірусу.

Я звертаюся з цього приводу до Президента, Прем’єр-міністра, до міністра охорони здоров’я. Будь ласка, доручіть відповідним державним органам видати розпорядження, постанову чи інший документ, бюрократичний папірець, іншими словами, щоб уповноважити лабораторії Держспоживслужби виконувати лабораторні дослідження на наявність короноварісу, – написав він.

Перевага цього методу в тому, що аналіз можна робити оперативно і не втрачати 7-10 днів на очікування результатів. Такими тест системами можна було перевіряти всіх, хто в’їжджає в Україну, але на превеликий жаль час втрачено, резюмував Олексій Вадатурський.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *