Неймовірної сили волі Роман Олексів: Отримав опіки під час ракетного удару російських фашистів по Вінниці 14.07.2022 року


Це 8-річний Роман Олексів, який рік тому отримав важкі травми під час ракетного обстрілу російськими фашистами середмістя Вінниці. Хлопчик переніс 31 операцію, однак на цьому хірургічні втручання не закінчилися.

Джерело: suspilne.media.

“З усіх, хто перебував у медичному центрі, залишився живим лише Рома”

14 липня 2022 року 7-річний Роман Олексів разом із мамою Галиною очікували на прийом у лікаря в клініці “Нейромед” у Вінниці. О 10:40 війська рф здійснили ракетний удар по центру міста. 29-річна жінка загинула на місці. Рома, який був у свідомості, бачив це на власні очі.

29-річна Галина загинула. Її смерть підтвердили за результатами ДНК-експертизи.

“Ми не могли ідентифікувати тіла. Там всі тіла, які знайшли, вони були від вибухової хвилі спалені, там неможливо було навіть впізнати. Але все ж по ДНК встановили, що це була вона. Це трагедія для родин, які втратили рідних. Ми прожили разом 8 років. У мене враження, що Галя досі є”, — каже чоловік Ярослав Олексів.

Хлопчик проходив реабілітацію поблизу Дрездена в Німеччині. Йому робили три операції на тиждень. Пересаджували шкіру.

Після цього його перевезли до Львова. У Першому медичному об’єднанні міста тоді уточнили: близько 45% тіла Роми покривають зовнішні опіки, ще 35% — внутрішні. Опіки були настільки глибокими, що подекуди сягали кісток. А кілька осколків від снаряда застрягли у Роми у черепі. Коли стан Романа вдалося стабілізувати, його перевезли до Дрездена. Те, що хлопчик житиме, німецькі лікарі змогли впевнено сказати лише у вересні.

” Увесь серпень у Роми трималася висока температура, причиною якої були інфекції. Через ці зараження його стан довго не вдавалося стабілізувати. Йому робили три операції на тиждень. Пересаджували шкіру. Намагалися її нарощувати, але вона не приживалася. Паралельно була медикаментозна терапія з антибіотиками, деякі з яких не діяли. Доводилося міняти препарати, і ніхто не міг спрогнозувати, чи подіють нові… Це був довгий і складний шлях. І лише у вересні стан сина почав покращуватися. А у жовтні він почав вставати на ноги— згадує батько.

Без свідомості, під апаратом штучного дихання, Рома провів понад три тижні. Коли син прийшов до тями, йому здавалося, що це все ще 14 липня, що цей день триває. Він питав, чи приїхали швидкі… Син добре пам’ятає момент, коли стався ракетний удар. Про те, що мама загинула, я сказав йому майже одразу. Лікарі порадили говорити правду і не намагатися приховувати те, що він і так дізнається. Ми з Ромою вдвох звикали до цієї думки”.

Після операції на руці він почав грати на баяні

“Рома великий молодець та справжній боєць”, — каже Ярослав Олексів. За його словами, хлопчик мужньо терпить біль, переносить усі операції, кожна з яких під загальним наркозом.

“27 операцій йому зробили ще до жовтня минулого року. Серед них — численні пересадки шкіри. Потім ще п’ять операцій, одна з яких на правій руці була зовсім нещодавно. У Роми сильно обгоріло сухожилля і пальці не розгиналися. Наразі пальці вирівняли, поставили гіпс. На жаль, функціонувати, як раніше, вони вже не будуть, але має бути значно краще, ніж було останнім часом. До речі, Рома навіть до цієї операції пристосувався грати на баяні. І це не просто можливість відволіктися, а й у його випадку хороша терапія. Безперечно, лікарі-реабілітологи розминають йому пальці, але для відновлення цього недостатньо. А гра на баяні дуже добре допомагає”.

Навчається в двох школах і знову грає на баяні: історія 8-річного Романа, який вижив після обстрілу Вінниці
До трагедії: Галина Олексів із сином Романом поїхали до Вінниці погостювати у батьків. Фото: Факти

“Гра на баяні дуже допомагає Ромі відновити роботу пальців”, – каже Ярослав Олесів.

“Носити маску потрібно не менше двох років”

Зараз Роману Олексіву вісім років. За словами батька, він став набагато дорослішим й розуміє, що попереду тривала й складна реабілітація.

Зараз Роман має постійно носити спеціальну компресійну маску, яка необхідна для того, щоби на місці опіків утворювалось менше рубців. Лікарі кажуть, їх потрібно повсякчас шліфувати. Якщо цього не робити, біль і обмеження рухливості — неминучі. Бо дитина росте, а рубцеві тканини — ні.

Для придбання такого лазера львівські медики оголосили збір.

“Він готовий боротися. Робити все, що можливо, і навіть більше. Він увесь час носить на обличчі спеціальну маску, яка стримує рубці. Завдяки цій масці вони не збільшуються, не грубіють — і потім хірургам буде набагато легше зробити пластичну операцію. Носити маску потрібно не менше двох років. Це у всіх сенсах непросто, особливо для дитини. Але Рома не пручається. Він розуміє, що чим довше він її носитиме, тим краще потім буде результат. Та сама історія зі шрамами на ногах — щоб рубці не збільшувалися, Рома носить спеціальні колготки.

Після того, як синові видалили м’яз на правій нозі, нам сказали морально підготуватися до того, що він ніколи не зможе самостійно підіймати стопу. Ми змирилися з цією думкою, замовили Ромі протез. Але потім, під час реабілітації, Рома почав намагатися ходити без нього. Спершу міг зробити не більше п’яти кроків. Потім зміг пройти 50 метрів. Потім сто. А зараз син ходить без протеза! Це була дуже складна робота, але Рома боровся і впорався”.

Нагадаємо

  • 14 липня близько 11:00 російські війська вдарили крилатими ракетами по Вінниці. Під час повітряної тривоги дві ракети над областю збили сили ППО, дві — потрапили в центр міста.
  • Ракетні удари по місту завдали з акваторії Чорного моря.
  • 154 травмованих отримали медичну допомогу. До травмпункту відділення невідкладної допомоги міської клінічної лікарні доставили понад 50 поранених. Стан різного ступеню важкості.
  • Унаслідок ракетного обстрілу у Вінниці 49 житлових будинків зазнали руйнувань, вони розташовані неподалік від місця теракту, що стався 14 липня. У будинках вибиті вікна, зламані двері, пошкоджені стіни та вщент зруйновані перегородки.
  • У Краснодарі в Росії 10 липня застрелили заступника начальника міського відділу з мобілізаційної роботи та командира підводного човна “Краснодар” Станіслава Ржицького.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *