На Запоріжжі фермер збирає свій перший врожай наждорожчої спеції “червоного золота”


Фермер із села Матвіївка в Запорізькій області висадив на своїй присадибній ділянці 9000 цибулин крокусу посівного, які дали перший урожай найдорожчої спеції в світі – шафрану, -про це інформує Національний промисловий портал з посиланням на Укрінформ.

Вирішили почати з малого, висадили близько 9 тисяч цибулин. Одна цибулина в роздріб коштує близько 6-10 гривень, залежить від розміру і ваги. Ми заздалегідь підготували грунт. Наш посушливий клімат шафрану підходить. Його можна просто посадити, не поливати, нічим не підживлювати, – говорить фермер Кирило Кочергін.

Один грам шафрану, вирощеного у Запорізькій області коштує 195 грн. З 9000 квіток фермер планує зібрати від 60 до 100 грамів “червоного золота”.

Шафран вважається однією з найдорожчих спецій в світі через трудомісткість виробництва – одна квітка дає всього лише три рильця, а для отримання кілограму прянощі потрібно приблизно 200 тисяч квіток. До 90% світового врожаю шафрану збирають в Ірані.

Раніше Myrotvorets Ukraine-Now® повідомляв: Фермерське господарство на Херсонщині у 60 разів збільшило площі вирощування найдорожчої пряності – шафрану.

2 коментарі до “На Запоріжжі фермер збирає свій перший врожай наждорожчої спеції “червоного золота”

 1. Я что-то не понимаю, или фермер потратил сильно больше, чем ожидает прибыли? В чем профит?

  • Якщо ви плануєте займатись бізнесом, зокрема таким, то вам краще розробити бізнес-план, де буде прораховано час, за який ви дійдете до самоокупності і почнете заробляти. Зазвичай, в землеробстві на це йдуть роки. Звернутись з такими питаннями доцільніше до фермерів.

   Процес копіткий, тродоємкій, швидких грошей тут, мабуть, не варто чекати.
   “Протягом року висаджена маточна цибулина шафрану відмирає, на місці якої формуються до п’яти нових цибулин.
   Вирощують культуру на одній ділянці протягом трьох років. Потім викопують цибулини для розширення власної посівної площі та на продаж.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *