На Вінниччині ввели в експлуатацію нову сміттєсортувальну лінію вартістю 14 млн грн


У Козятинському районі Вінницької області запрацювала сміттєсортувальна лінія вартістю 14 мільйонів гривень. Фінансування будівництва лінії було здійснено порівну з міського бюджету та обласного екологічного фонду.

В Козятині продукують 10 тисяч тонн сміття на рік, а потужності станції дозволяють переробляти вчетверо більше. Відтак поки що сюди звозять сміття з Козятина, а невдовзі почнуть привозити з навколишніх сіл, повідомляє Національний Промисловий Портал з посиланням на Veжа.

На початку сміття обробляється на спеціальному барабані, де відсіюється органіка, а решта потрапляє на конвеєр для ручного сортування, де працівники відбирають за фракціями пляшки, картон, папір, метал тощо.

Паралельно з будівництвом лінії було також придбано техніку та спеціальні баки.

Щоб працював комплекс, потрібні кошти. Кошти ці планується брати від реалізації продукції, яка буде сортуватися. На перших етапах це буде і додаткове якесь фінансування з міського бюджету, тому що при запуску, ми всі розуміємо, що воно не може бути відразу на окупності, – сказав заступник Козятинського міського голови Євгеній Малащук.

Окрім власне сортування та створення нових робочих місць, завдяки проекту планують привести до ладу санітарний стан міста та зменшити навантаження на “тіло” місцевого полігону, оскільки відбуватиметься захоронення тільки органічних залишків.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *