На Саудівську Аравію і США у 2020 році припало понад 70% ракетно-космічного експорту України


Джерело: Defense Express.

Окрему позицію в експорті України займає створення космічної техніки.

За словами очільника ДКАУ, головним покупцем в України космічної техніки були США та Саудівська Аравія, на які припадає понад 70% загального обсягу експорту.

“Географія експорту продукції наших підприємств виглядає таким чином: найбільше експортується продукції в США – 36,4%, Саудівську Аравію – 34%, Китай – 9,9 %, Корею – 8,4 %, ЄС – 5,7%”, – відзначається в повідомленні прес-служби ДКАУ.

При цьому відомо, що минулого року для США було виготовлено матеріальну частину основної конструкції першого ступеня до двох ракет-носіїв Antares та забезпечено їх пуски.

Хоч конкретна вартість послуг української сторони не відома, роботи з виготовлення 27 метрового (маса без палива 20,6 тонни) першого ступеню має коштувати чимало (пуск ракети-носія Antares коштує близько $80 млн).

На українську сторону припадають – виготовлення (цю ділянку робіт виконують на ДП “Південмаш”) ємностей для палива першого ступеню, баків високого тиску, клапанів, датчиків, системи подачі палива і живлення, труб, проводів і іншого пов’язаного з ними обладнання (тобто практично вся “начинка” першого ступеню окрім власне двигуна). Своєю чергою, КБ “Південне” є розробником та контролером.

Що цікаво, на Європейський союз, для якого в Україні у 2020 році зробили (та забезпечили запуск) 2 блоки маршових двигунів четвертого ступеня до ракет-носіїв Vega, минулого року прийшлося лише 5,7% експорту. Тоді як на Саудівську Аравію майже стільки ж, як на США.

Як відомо, Саудівська Аравія не співпрацює з Україною у створенні космічних ракет, зате замовила створення оперативно-тактичного ракетного комплексу “Грім-2”.

У вересні 2019 року в оглядовому відео присвяченому 90-річному ювілею ДП “НВО “Павлоградський хімічний завод” повідомлялося, що “багатофункціональний високоточний оперативно-тактичний комплекс “Грім” готовий до льотних випробувань, навчання військових та реалізації державного оборонного замовлення”.

Дещо раніше також була оприлюднена інформація про плани з випробувань нового ОТРК у Саудівській Аравії, що мали відбутися наприкінці 2019 року.

Що саме виготовили й поставили в арабську країну минулого року підприємства ДКАУ наразі не повідомляється, однак, з огляду на інші постачання (США та ЄС), вартість цих виробів може становити багато мільйонів доларів (якщо не десятки).

Варто додати, що минулого місяця ц.р. Міністр оборони України Андрій Таран повідомив, що у цьому році оборонне відомство планує укласти контракт з виготовлення першої дослідної батареї оперативно-тактичного комплексу “Сапсан” (українська версія ОТРК “Грім-2” з підвищеною дальністю польоту).

За його словами, наразі “ступінь готовності всього проекту вже перевищив 80%”.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *