На росії запалало від повернення Володимиру-Волинському історичної назви


Містяни у Володимирі-Волинському проголосували за перейменування міста. Йому вирішили повернути історичну назву Володимир.

На росії, як завжди, палає. Від 2013 року вони ніяк не можуть змиритись з тим, що Україна йде своїм шляхом, по дорозі повертаючи свою історію, крадену московщиною.

Історики, які виступали на слуханнях, зазначили, що у часи Галицько-Волинського князівства місто мало назву «Володимир». «Волинським» він став після того, як увійшов до складу Російської імперії. Перейменували його, аби відрізнити від російського Володимира на Клязьмі. Саме з цієї причини частина активістів уже тривалий час виступає за перейменування міста. Крім того, цю ініціативу підтримує міська рада.

Зі слів мера міста Ігоря Пальонки, питання повернення цієї назви піднімалося неодноразово.

“Особисто я переконаний, що місто, яке одним з перших отримало Магдебурзьке право, засновником якого був рівноапостольний князь Володимир, має повернути собі ім’я, яке носило протягом багатьох століть і яке зафіксовано в літописах часів Київської Русі”, – цитує мера його пресслужба.

Варто нагадати, місто Володимир нарівні з Києвом, Черніговом і Переяславом є одним з найдавніших міст Київської Русі і, відповідно, України. Перша згадкою в “Повісті временних літ” датується 988 роком.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.