На Павлоградському хімзаводі відбулася урочиста церемонія на честь утилізації другого мільйону протипіхотних мін ПФМ-1 (С)


З нагоди виконання робіт з утилізації другого мільйону протипіхотних мін ПФМ-1 (С) в рамках програми «Партнерство заради миру», сьогодні, 27 вересня, на Державному підприємстві «Науково-виробниче об’єднання« Павлоградський хімічний завод » відбулась урочиста церемонія за участю представників органів державної влади України, ЄС, посольства США, Голови представництва НАТО в Україні, засобів масової інформації, – повідомляє  “МОСТ ДНЕПР”.

Демілітаризація боєприпасів вимагає спеціальних експертних знань і технології, при цьому касетні боєприпаси становлять особливу складність. Завдяки досвіду і компетенції фахівців підприємства розроблені і впроваджені технологічні процеси, які відповідають вимогам щодо екологічної та технічної безпеки та ресурсозбереження.

ТТехнологія утилізації протипіхотних мін ПФМ-1, відпрацьована на ПХЗ, є унікальною, – передає Національний промисловий портал.

Жодна країна в світі навіть не припускала, що ці міни можна буде утилізувати. Павлоградський хімічний завод був обраний виконавцем цих робіт, оскільки до цього був головним утилізатором міжконтинентальних балістичних ракет РС-22, – сказав Начальник Головного управління майна і ресурсів Міністерства оборони України, підполковник Олександр Бікчантаєв.

Згідно з підписання Оттавської Конвенції, Україна приєдналася до держав, які відмовляються від використання протипіхотних мін ПФМ-1, оскільки вони несли небезпеку для цивільного населення. ПФМ-1 використовувалися у війні в Афганістані. Після розвалу Радянського Союзу Україна отримала в «спадок» певний близько 6 млн таких мін. В Україні вони перебували в трьох варіантах: інженерні боєприпаси, авіаційні контейнери з доставкою по повітрю штурмовиками або бомбардувальниками. Ще у нас залишилися 220-мілімітровие снаряди до реактивної системі залпового вогню «Ураган», які також включають в себе ці міни.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *