У Херсонській області розпочато реалізацію пілотного проєкту зі створення територіальної оборони за принципами естонського добровольчого воєнізованого формування «Кайтселійт».
Сучасна армія, яка перебуває в боєздатному стані, − це колосальні витрати для бюджету країни. І створення територіальної оборони як добре налаштованої і злагодженої в діях спільно з армією системи, може зменшити ці витрати без збитку для обороноздатності країни.
Про це повідомляє АrmyІnform з посиланням на голову Херсонської ОДА.
За словами Юрія Гусєва, ця система значно відрізнятиметься від системи територіальної оборони, яка раніше діяла в області.
− Ми беремо за основу ефективно працюючу схему і адаптуємо її під наші реалії. Зокрема, передбачається значно більш тісний контакт зі збройними силами, − зазначив Юрій Гусєв.
За словами військового експерту «Інституту євроатлантичного співробітництва» Ігоря Козія, використання вже напрацьованого досвіду − найкращий варіант формування територіальної оборони, адже давно назріла необхідність від розрізнених формувань територіальної оборони, що існують в регіонах, до єдиної системи в рамках всієї країни. Досвід створення систем територіальної оборони, добровольчих формувань, які допомагають армії, є в безлічі країн, зокрема і в країнах, що раніше входили до складу СРСР, і в країнах, які раніше були членами «Варшавського договору».
Читайте також: СТВОРЕННЯ ВІЙСЬК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ: ДОСВІД ПОЛЬЩІ
Союз оборони «Кайтселійт»
Добровільне воєнізоване формування в Естонії. Поряд зі збройними силами Естонії входить до складу Сил оборони Естонії. Історія «Кайтселійту» почалася ще наприкінці 1917 − початку 1918 рр. і з цього часу найтіснішим чином була пов’язана з історією Естонської держави. У 1992 році після відновлення незалежності «Кайтселійт» визнаний на державному рівні, були повернуті, які раніше належали йому, стрілецькі клуби та тири (зі зброєю і боєприпасами).
Поки що все закінчується словами Юрія Гусєва