«Мотор Січ» поставить Китаю 400 авіадвигунів АІ-332


ПАТ «Мотор Січ» уклало зовнішньоекономічний контракт щодо постачання до Китаю авіадвигунів 400 ТРДД АI-322, якими оснащуються для навчально-тренувальні та навчально-бойові літаки.

Загальна сума контракту становить майже $800 млн.

Про це повідомляє Defence Express з посиланням на свої джерела.

Турбореактивний двоконтурний двигун АI-322 встановлюється на китайський літак L-15, який вироблятися серійно з 2009 року.

Зі спеціалізованих сайтів, що відслідковують імпортно/експортні операції, відомо, що в 2020 році ПАТ «Мотор Січ» поставило китайській корпорації AVIC International Holding Corp. 88 двигунів АІ-322 на загальну суму близько 165 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що ПАТ «Мотор Січ» зайняло першу місце у рейтингу ТОП ОПК України 2019 року (рейтинг 2020 р. ще не публікувався через затримки із оприлюдненням фінансової звітності компаніями).

Нагадаємо, у січні 2020 року китайський інвестор «Мотор Січ» отримав санкції від Міністерства торгівлі США.

Але насправді йдеться не про санкції, а про спецрежим експортного контролю. Міністерство торгівлі США повідомило саме про розширення переліку компаній, визначених як “кінцеві військові користувачі” (Military End-User – MEU), для співпраці з якими потрібен спеціальний дозвіл.

А що значить рішення Міністерства торгівлі США для України? А точніше – у контексті виживання та розвитку підприємства “Мотор Січ”?

З формальної точки зору – нічого нового.

Бо, власне, вимоги Міністерства торгівлі США у галузі експортного контролю цілком вписуються у ті правила, які визначені усіма попередніми процедурами та формою взаємодії між Америкою та Україною.

Щорічно між компетентними органами двох країн – США та України – проходять засідання робочих груп з нерозповсюдження та експортного контролю.

В дусі цих рекомендацій працює Державна служба експортного контролю України (ДСЕК). Що й не дивно – бо, власне, за американськими рекомендаціями і під контролем США вітчизняна ДСЕК і створювалася. І перебуває під таким прискіпливим контролем і до сьогодні.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *