Москаль вимагає роззброїти два добровольчі батальйони


мос
Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль звернувся до Міністра внутрішніх справ, начальника Генерального штабу, секретаря РНБО України з вимогою роззброїти батальйони «Торнадо» і «Чернігів».

За останній тиждень по всій лінії розмежування вогню з боку так званої ЛНР почалися масовані обстріли як військовослужбовців, так і мирних громадян населених пунктів, які розташовані у прифронтовій полосі. Замість того, щоб сконцентрувати свої зусилля і дати гідну відсіч ворогу, деякі підрозділи МВС України стали на шлях скоєння злочинів, а щоб прикрити свою негідну поведінку, видають себе борцями з «уявною» контрабандою. У першу чергу це стосується батальйонів «Торнадо» і «Чернігів».

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль, як повідомляє прес-служба ЛОВДА, звертається до міністра внутрішніх справ, начальника Генерального штабу, секретаря РНБО України терміново роззброїти дані батальйони, розформувати і вивести їх за межі Луганської області. Особливо негідною поведінкою та скоєнням серії злочинів зарекомендував себе батальйон «Торнадо», який фактично вийшов з підпорядкування МВС України і ГУМВС в Луганській області. До них просочилася інформація, що МВС України і ГУМВС в Луганській області і Генеральна прокуратура України документують їхню злочинну діяльність і рано чи пізно їм прийдеться відповісти по закону. Щоб відволікти увагу від себе, вони влаштовують різні «вугільні шоу», в тому числі і на центральних телеканалах України. Воювати даний підрозділ не бажає, і не приймав ніколи участі в бойових операціях, а перетворився в організоване злочинне угрупування і фактично створив банду, яка займалася викраденням людей, убивствами, зґвалтуваннями, розбійними нападами, грабунками, крадіжками та іншими злочинами.

Вчора співробітники Головної військової прокуратури, ГПУ на чолі з заступником Генерального прокурора Анатолієм Матіосом затримали 12 учасників підрозділу «Торнадо», в тому числі командира Руслана Онищенка, який переховувався у м. Дніпропетровськ. Командири середньої ланки не дали можливості провести слідчі дії  – в приміщенні батальйону, який знаходиться недалеко від м. Лисичанськ забаракадирувалися і попередили про застосовування вогнепальної зброї проти працівників міліції та Генеральної прокуратури України.

«На сьогодні ситуація вкрай напружена, бійці батальйону «Торнадо» зайняли кругову оборону і вивели на позицію техніку, яку вони вкрали після військових дій на Дебальцевському плацдармі. Така поведінка батальйону сьогодні загрожує нормальній роботі жителів області, проведення АТО і взагалі представляє загрозу національній безпеці України, – відзначає Геннадій Москаль. – Я неодноразово звертався до вищого керівництва правоохоронних органів про неправомірні дії батальйону «Торнадо» і надавав конкретниі епізоди їх злочинної діяльності, по яким почали відкриватися кримінальні провадження і проводитися слідчі дії, що закінчилося затриманнями і арештами активних учасників даного бандформування. Особливо і вкрай жорстоко батальйон «Торнадо» проявив себе у відношенні до мешканців Станично-Луганського району. Вони були виведені з даного району, а я тричі мусив зустрічатися з мешканцями і вибачатися за дії таких «захисників» України».

«Тим політикам і окремим народним депутатам, які стали на захист цього злочинного угрупування, перед тим як робити якісь висновки в Києві, необхідно приїхати у Станично-Луганський районі поговорити з місцевими мешканцями і від імені ВРУ вибачитися перед жителями за їх поведінку і не ставати на їх захист. Я не знімаю с себе відповідальності за те, що сталося, але я перший почав бити тривогу і писати про реальні факти злочинів батальйону «Торнадо». Це злочини були скоєні, коли вони тільки прийшли нести службу у Станично-Луганський район, а потім, коли МВС і Генеральна прокуратура почали документувати їх злочинну діяльність, я вже на мав права розкривати таємницю слідства. Тому надаю ту інформацію, яку ми направляли в різні інстанції. Висновки з даних листів хай зроблять самі читачі», – наголосив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.
123

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *