Мобільний додаток “Джура” для військових захистить від збору інформації ворожим програмним забезпеченням


Волонтерський проект “Джура” розроблений за власний кошт задля захисту українських військових від масштабного проникнення російського програмного забезпечення в армію для збору інформації з телефонів через мобільні додатки типу ДМБ-таймерів. 

Про створення відповідного додатку та цілі, які перед ним ставилися написав на своїй сторінці у мережі Facebook Володимир Пасіка.

Перший офіційний реліз додатку

Переглядаючи програми для військових, ми побачили, яка велика кількість аплікацій розроблена росіянами, а відтак пропонується і для нашого ринку.

Всі українські військові активно використовують смартфони в службових і особистих цілях. Це об’єктивна реальність сучасного світу, при цьому, регламентувати їх діяльність в Мережі практично неможливо.

Це добре відомо і нашому ворогу. Кремль активно використовує мобільні аплікації як для збору інформації так і з пропагандистською метою.

Українські строковики масово використовують російські додатки, які спеціально націлені на цю групу військових.  До прикладу – ДМБ таймер, Счетчик ДМБ, ДМБ дневник, Дембель неизбежен, Таймер дембеля та інші.

На перший погляд, дані програми цілком безпечні. Як правило, це – невелика програма-асистент з простими функціями. Наприклад, вона допомагає слідкувати за часом, проведеним у війську і показує, скільки ще залишилося до дембеля. А тим часом виконує збір інформації для російських спеціальних служб. До такої інформації відноситься – геолокація, переміщення військовослужбовця, особисті дані, фото та відеоматеріали.

Такого роду інформація має високу цінність для противника.

На нашу думку, те, що не можливо заборонити, треба скерувати в правильне русло. Тому ми розробили додаток “Джура“, яка має такі ж корисні функції для наших солдат, але без передачі даних російським спецслужбам і поширення російської пропаганди.

Ось основні функції додатку:

Рекрут може слідкувати за часом, який провів у війську. А також визначати, скільки ще залишилося до демобілізації. Дані відображаються в числах і візуалізовані на часовій шкалі, де позначено «екватор» та інші дати.

Розділ нотаток дозволить занотувати важливі події та факти. Додати фото на згадку.

Синхронізація акаунту з сервером збереже дані в нотатках. Увійшовши з нового пристрою, користувач матимете все на місці.

Календар пам’ятних дат допоможе дізнатися нові факти з історії України та не забути привітати побратимів з професійними військовими святами.

Програма має тематичні оформлення, які найкраще підійдуть до роду військ, національної гвардій чи прикордонної служби.

Чат для військових додасть живого спілкування солдатам та дозволить поділитися досвідом.

Нічний режим дозволить зменшити яскравість світіння екрану та не привертати увагу.

Переконані, функціонал програми може бути цікавим не лише строковикам а і професійним військовим. Адже спеціально складений календар пам’ятних дат має фокус на військовій справі, історії і патріотичному дусі. Це може стати у пригоді офіцерам, що відповідають за морально-психологічний стан солдатів. Зручно мати стислу інформацію під рукою.

Це перший офіційний реліз додатку, ми плануємо періодично випускати оновлення та паралельно ведемо розробку для IOS.

Автор ідеї і дизайну Лук’ян Турецький. Графічний дизайнер зі Львова, солдат ЗСУ п’ятої хвилі мобілізації у 2015 – 2016 роках.

Партнер проекту і ІТ-спеціаліст з 8 річним стажем комерційної розробки Володимир Пасіка, який з 2014 по 2019 на волонтерських основах активно допомагав підрозділам ЗСУ, СБУ та МВС в боротьбі проти російського агресора.

UPDATE:

Додаток “Джура” прицільно вдарив по російським окупантам, яким подобається сидіти в пристроях українських військових. За годину після релізу його закидали автоматизованими скаргами та заблокували на Google Market…

Ми подали відповідні апеляції. Тепер вiн розблокований.

Пояснювати, чему його спробували заблокувати російські спецслужби навіть немає сенсу бо відповідь лежить на поверхні.

Джерело

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *