Міжнародні резерви України за березень зросли на 0,4 млрд дол США


Міжнародні резерви України станом на 01 квітня 2019 року становили 20 632,7 млн дол. США (в еквіваленті). За місяць вони збільшилися на 2,1%, – передає прес-центр НБУ.

Подальше накопичення міжнародних резервів у березні забезпечили такі чинники:

●  Отримання Урядом міжнародного фінансування, а саме – коштів від позики, здійсненої під гарантії Світового банку на суму 512 млн євро;

●  Надходження від розміщення Урядом облігацій в іноземній валюті, зокрема від продажу єврооблігацій Уряд отримав 357,1млн дол. США, від ОВДП в інвалюті – 159,8 млн дол. США та 5,4 млн євро;

●  Сприятлива ситуація на валютному ринку, адже чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 162,2 млн дол. США.

●  На розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 8,6 млн дол. США (у еквіваленті).

Водночас минулого місяця з резервів спрямовано 866,5 млн дол. США (в еквіваленті) на платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті.

Зокрема, 706,7 млн дол. США (в еквіваленті) спрямовано на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої (ОВДП) і зовнішньої державної позики (ОЗДП) та іншими зобов’язаннями держави в іноземній валюті.

Крім цього, Уряд та Національний банк сплатили за зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом 159,8млн дол. США (в еквіваленті).

Станом на 01 квітня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.