Міноборони припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки: “ХКБМ ім Морозова”на межі знищення


ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. Морозова” вимушено переводить майже тисячний колектив підприємства на

дводенний робочий тиждень

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

Повідомляється, що причиною послугувала низка рішень Міноборони України, що створили умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств України. 

А ще недавно, ми повідомляли про нове життя підприємств Укроборонпрому, які до 2014 року були на межі банкрутства, а працівники вже не сподівались отримати заборговану заробітну плату.

Ситуація почала змінюватись у 2014 році.
Підприємствам вдалося налагодити роботу, відновити технологію капітального ремонту техніки, розпочати розробки нових видів озброєння та повністю погасити заборгованість по заробітній платі і перед бюджетом.

БТР-4

  • Міністерством оборони припинено фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватної компанії ТОВ “Лозівський ковальсько-механічний завод“, яка є монополістом у виготовленні корпусів зі сталі марки “71”, виробляти необхідну кількість корпусів.
  • 85-те військове представництво Міноборони заблокувало можливість виробляти корпуси БТР-4 із бронесталі виробництва Євросоюзу на потужностях ХКБМ та інших підприємств Концерну. 
  • Таким чином були штучно створені всі передумови для унеможливлення виконання ХКБМ державного оборонного замовлення з виготовлення БТР-4 для українського війська. 
  • Водночас, Міноборони висунуло до ХКБМ претензії на сплату штрафних санкцій у розмірі 82,3 млн грн за невиконання замовлення.

Розробка нових видів бронетехніки

  • Також Міністерство оборони, без пояснення причин, припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки. Зокрема, глибокої модернізації одного з основних танків українського війська, яка мала докорінно підвищити ефективність бойової машини.  
  • Фактично ХКБМ залишився без замовлення на виготовлення нової техніки, без грошей для розробки перспективних зразків та загрозу отримати багатомільйонний штраф, який остаточно заблокує роботу підприємства.

Зазначимо, що ХКБМ є легендарним розробником бронетехніки, саме його фахівцями було створено Т-34 та Т-64, крім того саме ХКБМ розробило “Оплот“, БТР-3, БТР-4 та іншу сучасну бронетехніку.

Водночас ХКБМ є єдиним в Україні виробником БТР-4, які з перших днів війни застосовуються на передовій та отримали численні позитивні відгуки від бійців. 

Нагадаємо, що через позицію військового представництва щодо БТР-4, у квітні цього року на ДП “Житомирський бронетанковий завод” було призупинено роботу цеху з виробництва корпусів для цієї машини.

Концерн неодноразово попереджав, що відмова від використання броні з країн ЄС та застосування архаїчних норм стандартизації часів СРСР ставить під загрозу переозброєння українського війська та нормальне функціонування підприємств бронетанкової галузі України, а у подальшому – всього оборонно-промислового комплексу України.

Раніше ми повідомляли:

ДП “Завод ім. Малишева” вже успішно завершив повний цикл випробувань першого зразка БТР-4 з новим корпусом, виготовленого на підприємстві, та був кваліфікований, як виробник цих машин. Аналогічну процедуру кваліфікації, за результатами випробувань, вже завершує і “ХКБМ ім. Морозова”.

БТР-4 з перших днів війни успішно використовується українським військом та неодноразово доводив свою високу ефективність на полі бою.

Також читайте:

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *