Медична реформа: Зарплати сімейних лікарів на Буковині вище, ніж у Румунії члена ЄС


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Часом ми недооцінюємо зміни, які відбуваються або ж просто не помічаємо їхні масштаби.

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла про результати трансформацію медичної системи:

Наприклад, днями в Чернівцях аналізували успіхи і плани трансформації та з’ясували, що зарплати сімейних лікарів на Буковині вище, ніж у сусідній Румунії, яка є членом ЄС.

Одна з Сучавських амбулаторій пропонує сімейному лікарю близько двох тисяч леїв. За курсом — це 14 тисяч гривень. Сімейні лікарі на Буковині, з якими пацієнти охоче укладають декларації, мають зарплати 15 тисяч гривень та більше.

Уляна Супрун наголосила, що це стало можливим передусім завдяки принципу “гроші ходять за пацієнтом”. Уже всі заклади Чернівецької області, які надають первинну медичну допомогу, уклали угоди з НСЗУ Національна служба здоров’я України — більшість уже має внутрішні колективні договори та змогли суттєво підвищити заробітну плату своїм лікарям.

Хоча, звісно, зарплата — не єдиний фактор, що мотивує лікарів.

За словами в.о. міністра, заклади, що мають договір із НСЗУ, можуть посилити своє матеріально-технічне забезпечення. Це особливо актуально в сільській місцевості. На Буковині вже почали впроваджувати телемедицину, закуповувати новий транспорт і будувати нові амбулаторії.

Трансформація системи охорони здоров’я та незалежність медзакладів стимулює керівництво розвиватися та вчитися ефективному управлінню, – зазначила Супрун. Адже там, де керівники готові працювати над змінами, відповідати вимогами та конкурувати з іншими медичними установами — лікарі мають вищі зарплати, заклади можуть закуповувати краще обладнання, а пацієнти — отримувати якісніші послуги.

Вона також поділилась планами на майбутнє.

Наша мета — трансформація для всіх медиків та для всіх громадян. З 2020 року нові принципи запрацюють на всіх рівнях системи охорони здоров’я. Гроші “підуть за пацієнтами” разом з чітким переліком медичних послуг гарантованих державою. Лікарі та медсестри на всіх рівнях відчують зміни, які вже відчули на рівні сімейної медицини, – йдеться в повідомленні.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *