Медія6ляді пішли в наступ на “Миротворець”. Вимагають цензури і ув’язнення для миротворців.


На “Детектор медія” за цим посиланням надруковано звернення до правоохоронців України з вимогою “вжити заходів” до Миротворця. Вимагають процензурувати наші матеріали шляхом видалення деяких матеріалів. Ну, і ….. покарати нас.

Дякуємо, що не вимагали розстріляти, бо це не по феншую та суперечить стандартам ВВС.

ІМІ, «Детектор медіа», НМПУ та НСЖУ вимагають від влади зупинити цькування журналістів, розгорнуте «Миротворцем» і політиками

Медійні громадські організації Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Незалежна медіа-профспілка України та Національна спілка журналістів України вимагають від української влади негайно вжити заходів, щоб зупинити цькування українських та іноземних журналістів, розгорнуте редакцією сайту «Миротворець» і деякими політиками

Відповідне звернення до міністра внутрішніх справ, генерального прокурора та голови Служби безпеки України організації поширили 20 травня.

Вони вимагають від українських правоохоронних органів негайно вжити заходів, щоб зупинити тиск на журналістську професію, вимагають закрити відомості про персональні дані українських та закордонних журналістів, які працювали на території самопроголошених «республік».

На думку медійних організацій, політики й депутати, які закликали до цензури і контролю над журналістами, мають також понести політичну відповідальність.

Окремо «Детектор медіа», ІМІ, НМПУ та НСЖУ висловили здивування позицією редакції сайту «Миротворець», яка публічно зманіпулювала своєю аудиторією, заявивши, що від неї вимагають закрити весь сайт. Сайт було «закрито» на кілька днів, а потім знову поновлено його діяльність. При цьому, на сайті «Миротворця» не тільки не прибрали надзвичайно контроверсійний список журналістів, а продублювали його разом зі звинуваченнями, і разом з новим списком «акредитованих журналістів».

Публікуємо повний текст звернення медійних організацій до правоохоронних органів:

Міністру внутрішніх справ А. Авакову
Генеральному прокурору України Ю. Луценку
Голові Служби безпеки України В. Грицаку

ЗВЕРНЕННЯ

Медійні організації вимагають від української влади негайно вжити заходів, щоб зупинити цькування українських та іноземних журналістів, розгорнуте редакцією сайту «Миротворець» та деякими політиками.

Оприлюднення персональних даних українських та іноземних журналістів (зі звинуваченнями їх у колабораціонізмі) створює для журналістів небезпечну ситуацію, додаткові ризики для їхнього життя і здоров’я. Крім того, воно зашкодить отриманню інформації з окупованих територій у майбутньому.

Ми вимагаємо від українських правоохоронних органів негайно вжити заходів, щоб зупинити тиск на журналістську професію, вимагаємо закрити відомості про персональні дані українських та закордонних журналістів, які працювали на території самопроголошених «республік».

Особи, які оприлюднили персональні дані журналістів, повинні бути притягнуті до відповідальності згідно з українським законодавством. Стаття 2 Закону України «Про захист персональних даних» визначає такі контактні дані персональними даними, а тому відповідно до статті 32 Конституції України розповсюдження цих даних не допускається.

Політики й депутати, які закликали до цензури і контролю над журналістами, мають також понести політичну відповідальність. Такі заклики є безвідповідальними, суперечать верховенству закону, послаблюють демократичні процеси становлення країни, справляють серйозний тиск на свободу слова та вже нанесли шкоду іміджу Україні на міжнародній арені. Політики й депутати, які сприяли такому тиску на журналістів, несуть моральну відповідальність у випадку потрапляння журналістів зі списку, оприлюдненого «Миротворцем», у небезпечну ситуацію.

Ми звертаємо вашу увагу на той факт, що робота журналістів на окупованих територіях у жодному разі не може тлумачитися як знак підтримки поглядів проросійських сепаратистів.

Особливе здивування також викликає позиція редакції сайту «Миротворець», яка публічно зманіпулювала своєю аудиторією, заявивши, що від неї вимагають закрити весь сайт, хоча ні журналістська спільнота, ні органи влади, ні міжнародні організації цього не вимагали, і навіть не було розпочато відповідних кримінальних проваджень, які могли би призвести до закриття цього сайту.

Сайт було «закрито» на кілька днів, а потім знову поновлено його діяльність. При цьому, на сайті «Миротворця» не тільки не прибрали надзвичайно контроверсійний список журналістів, а продублювали його разом зі звинуваченнями, і разом з новим списком «акредитованих журналістів».

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *