Литва збільшить кількість інструкторів в Україні та гуманітарне забезпечення


Литва збільшить кількість військових інструкторів в Україні у рамках навчально-тренувальної місії.

За рішенням литовської Ради оборони очікується не тільки збільшення кількості інструкторів, а і матеріального та гуманітарного забезпечення.

Як інформує Мілітарний, військові інструктори Литви допомагають у підготовці українських військ з серпня 2015 року. У 2017 цього року в Україні була створена військова навчальна місія зі штатом у 40 інструкторів.

Литва була першою країною, яка надала ЗСУ летальну зброю – кілька партій радянських патронів загальною чисельністю більше мільйона штук, автоматів, мінометів та різноманітної амуніції, а незабаром очікується передача Україні легкого штурмовика L-39ZA.

Наприкінці минулого року міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що Литва готова передати Україні нову партію летальної зброї. Про готовність Литви передати Україні летальну зброю Анушаускас розповів на спільній пресконференції з міністром оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт.

У вересні було повідомлено, що Литва планує передати спорядження для Збройних сил України у вигляді бронежилетів та балістичних поясів вартістю понад 677 тисяч євро.

8 грудня Литва передала Україні першу частину військової допомоги – бронежилети та балістичні пояси.

У грудні 2021 року Очільник Міністерства оборони Олексій Резніков розповів про закупівлю озброєнь у країн НАТО. Зокрема, через структури НАТО Україна купила партію антидронових рушниць виробництва Литви.

Антидронова рушниця виробництва литовської компанії NT Service

Після окупації Криму і початку війни на Донбасі Литва в три рази збільшила фінансування своїх збройних сил, змінилася і оцінка російської військової загрози.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *