Лиховісний 2014 рік – став проривом для єдиного в Україні заводу виробника паливозаправників


Для трудового колективу 45-го експериментального механічного заводу 2019 рік став досить успішним. Завод упевнено нарощує темпи виробництва.

Так, за 11 місяців минулого року тут було вироблено продукції на 115 мільйонів гривень, то за аналогічний період поточного року ця цифра зросла до 246 мільйонів – більше ніж удвічі. Лише для потреб військового відомства цього року вироблено продукції на суму 165 мільйонів гривень.

У дев’яності – на початку двохтисячних років потужний військовий завод, який за радянських часів налічував три з половиною тисячі робітників і працював у дві зміни, вже знаходився на межі виживання, повідомляє АrmyІnform.

Проривним для 45-го заводу у, що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», став лиховісний 2014 рік.

Тоді темпи виробництва зросли на порядок. Міноборони замовляло ремонт бронетранспортерів різних модифікацій, шасі для реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град», ремонт і виробництво паливозаправників тощо.

Про те, як зросли темпи виробництва, яскраво свідчать цифри на прикладі одного лише підрозділу заводу. Дільниця з ремонту військової техніки, що входить до складу одного з цехів підприємства, ще не так давно була окремим підприємством. 732-й військовий завод ремонтував спеціальну техніку для потреб авіації. За конверсією освоював виробництво та ремонт іншої техніки, цивільного призначення. Та попри це завод не пройшов випробування ринком і в 2013 році перестав існувати як самостійне підприємство, влившися до складу сусіднього, більш потужного 45-го експериментального механічного заводу. В останній рік свого самостійного існування підприємство виконало послуг на суму 700 тисяч гривень. Для порівняння: вже у 2018 році цей структурний підрозділ 45-го ЕМЗ заробив 25 мільйонів гривень, а цього року – вже 105.

– У 2019 році замовлення Міністерства оборони сягнули майже 165 мільйонів гривень, із яких 105 мільйонів – це ремонт та модернізація техніки. Це – три модифікації майстерень для ремонту й обслуговування бронетанкової техніки, ремонт яких освоїли лише  у 2017 році. Їхнє базові шасі ЗІЛ-131 переобладнані новими дизельними двигунами, що дає можливість удвічі скоротити об’єми спожитого пального та значно полипшити рівень експлуатації, – розповідає директор 45-го ЕМЗ Микола Чумак.

Аеродромний паливозаправник ПЗА-20-631228

Одним із найбільших досягнень трудового колективу в 2019 році стала розробка та виготовлення аеродромного паливозаправника ПЗА-20-631228, який не поступається найкращим зразкам передових світових виробників і може використовуватися як військовою авіацією Збройних Сил та інших силових структур України, так і комерційними авіакомпаніями. До того ж це – реально перший вироблений в Україні паливозаправник для авіації, раніше така техніка в нашій країні не вироблялася.

Цього року на 45-му експериментальному механічному заводі розроблено та поставлено на озброєння автомобільні паливозаправники АПЗ-12-63221 та АПЗ-6,5-5233. Усього ж протягом останніх чотирьох років у Вінниці виготовлено 4 типи паливозаправників для Міністерства оборони та 4 типи – для Національної гвардії України. Ще 2 типи модернізовано в інтересах служби пального Міноборони. За цими розробками, розповідають на заводі, за цей період виготовлено близько 20 одиниць нової та модернізованої техніки. Крім того, протягом 2017-2019 років підприємство виготовило майже 100 паливозаправників та 50 автоцистерн для компанії «Укргазвидобування», якими вже успішно виконується перевезення відходів бурових свердловин.

Як наслідок, збільшення замовлень та темпів виробництва, зросла й середня заробітна плата на підприємстві. На сьогодні вона складає 10,2 тисячі гривень, що є непоганим показником для Вінниці, при цьому очікується її зростання до 15,5 тисячі гривень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *