Львів став першим містом, де діє унікальна система збирання небезпечних відходів


Львів став першим містом в Україні, де діє унікальна система збирання небезпечних відходів, які ще донедавна викидали в контейнери для сміття.

Міськрада з бюджету виділила 820 тис. грн для збирання у населення ртутних термометрів, батарейок та ртутьвмісних ламп, повідомляє Голос України.

Комунальне підприємство «Бондарівка» отримало ліцензію на здійснення господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, які збирають у Львові і забирають з них ртуть, а потім відправлятимуть на утилізацію до Польщі.

Наразі готується перша відправка батарейок у Польщу на утилізацію. Варто сказати, що це будуть перші батарейки, які перетнуть кордон країни для утилізації. Зараз ми чекаємо лише на погодження з боку польського уряду, – зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Від однієї особи безоплатно приймають для утилізації не більш як 10 ламп, 5 ртутних термометрів і до кілограма батарейок.

А промислові підприємства повинні оплачувати ці послуги.

Від часу дії цієї програми вже зібрано 28 тонн батарейок.

Досі в Україні не було жодного ліцензованого підприємства та жодної технології для утилізації небезпечних відходів. Львів чотири роки тому за гранти ЄС встановив переробну лінію відходів, до складу яких входить ртуть. Технологія шведської фірми «MRT» дає змогу за годину переробляти 200 кг відходів, а це приблизно 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп. Завдяки цій технології львівське комунальне підприємство «Бондарівка» може переробляти небезпечні відходи з усієї Західної України.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *