“Лента за лентою”: Український розумний кулемет Wolly на опорнику, дистанційно керований через планшет і оснащений ШІ


Джерело: Еспресо.

Однією з найвідоміших українських пісень про війну є “Лента за лентою” авторства бійців УПА Миколи Сорокаліти і Василя Заставного. У ній йдеться про героїчного кулеметника, який однак, принаймні у версії пісні, що її виконує Тарас Чубай, гине в бою. Саме для того, щоб захистити життя українських кулеметників під час нової війни з росіянами був розроблений бойовий модуль Wolly 7.62

Що таке Wolly 7.62

  • Дистанційно керований бойовий модуль, розроблений українською компанією DevDroid;
  • Оснащений кулеметом калібру 7,62 або 12,7 мм;
  • Автоматична подача боєприпасів;
  • Оснащений тепловізором;
  • Оснащений системою автоматичного виявлення, розпізнавання та супроводження цілей.

Фактично йдеться про кулемет з дистанційною системою керування, що дозволяє оператору керувати зброєю з безпечної відстані.

Wolly 7.62

Wolly 7.62,. Фото: https://devdroid.tech/

“Модуль призначений для виконання бойових та розвідувальних завдань у складних умовах, забезпечуючи високу точність ураження цілей і захист особового складу. Завдяки інноваційним технологіям та універсальності, Wolly є одним з ключових рішень для підвищення ефективності оборонних операцій”, – йдеться у презентації озброєння на сайті виробника.

Бойовий модуль встановлюють на опорних пунктах підрозділів, блокпостах, пунктах спостереження, вогневих позиціях. Wolly використовують для дистанційного спостереження за полем бою та ураження неброньованих (автомобілі з озброєнням та інша неброньована техніка) та незахищених (жива сила) цілей.

Назва бойового модуля, найвірогідніше, може бути відсилкою до робота WALL-E – персонажа однойменного анімаційного науково-фантастичного фільму 2008 року виробництва студії Pixar. Головний герой візуально дещо схожий на український бойовий модуль.

Модуль Wolly 7.62 на озброєнні в ЗСУ

Wolly 7.62

Wolly 7.62. Фото: https://devdroid.tech/

У грудні 2024 року дистанційно керований бойовий модуль Wolly був допущений МО до використання у Силах оборони.

“Вітчизняні зброярі втілили у бойовому модулі технологічні  рішення, які ґрунтуються на запитах з військ та реальному бойовому досвіді українських захисників. Було враховано низку пропозицій щодо способів керування модулем, автоматизації окремих процесів його практичного застосування”, – зазначав із цього приводу заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Однак роботизовані кулеметні турелі Wolly Міноборони контрактувало для Сил оборони й раніше. Скажімо, влітку 2024-го було відомо про замовлення на 40 комплексів, що мало бути виконане до липня того року. На той момент у DevDroid зазначали, що роботизовані турелі Wolly вже використовувалися українськими військовими на передовій.

Як Wolly 7.62 захищає українських військових

Оператор комплексу може вести вогонь дистанційно – на відстані до 100 метрів від турелі.

“Це дистанційно керований бойовий модуль. Цей комплекс встановлюється на вогневі опорні пункти, де мав би знаходитися сам кулеметник. Ми ж забираємо кулеметника, живу людину, з вогневої точки і встановлюємо там наш бойовий модуль. Він працює на комп’ютері, розміщеному у бліндажі. Там оператор бере планшет, завдяки якому може керувати модулем і вести дистанційно вогонь”, – так на форумі Brave1 пояснював принципи роботи турелі засновник компанії DevDroid Юрій Поріцький.

Керування модулем здійснюється через планшет та геймпад (джойстик). Система має функцію автоматичного супроводу цілей. Для розпізнавання живої сили та техніки використовують ШІ – нейромережа автоматично вираховує відстань до об’єкту та балістику, підвищуючи точність ведення вогню.

“У Wolly реалізовані функції спостереження. Турель залишають на позиції, у цей час військовий може поставити планшет і залишити його. Як тільки бойовий модуль розуміє, що неподалік є рух, є жива сила, то планшет починає подавати різкий звуковий сигнал, що змушує оператора підійти і подивитися”, – розповідав Юрій Поріцький.

Wolly може працювати без підзарядки понад 5 діб

  • Турель Wolly призначена для монтування на них кулеметів калібру 7,62 мм, зокрема радянських кулеметів Калашникова.
  • Кулеметний модуль встановлений на триногу.
  • За словами виробника, конструкція модуля передбачає просту інтеграцію на різні типи наземних роботизованих комплексів.
  • Модуль має компактні розміри і його зручно транспортувати.
  • Wolly 7.62 порівняно легкий – 30 кг без урахування ваги боєкомплекту.
  • До місця встановлення його без проблем може самостійно доставити і розгорнути один військовослужбовець.
  • Завдяки ємним акумуляторам Wolly може працювати без підзарядки понад 5 діб.
  • Wolly автоматично здійснює балістичний розрахунок пострілів, що підвищує точність на великій дистанції.
  • Тепловізор дозволяє вести вогонь уночі та за умов поганої видимості.
Wolly 7.62

Wolly 7.62. Фото: https://devdroid.tech/

Характеристики Wolly 7.62

  • Калібр – 7,62 мм,
  • Максимальна дальність ураження – до 1000 метрів,
  • Дальність зв’язку – до 100 м,
  • Вага – 30 кг (без урахування боєкомплекту),
  • Заряд – понад 5 діб (до 130 год),
  • Режими наведення на ціль – ручний та автоматичний.

Вартість Wolly 7.62

За словами засновника DevDroid Юрія Поріцького, влітку 2024 року вартість комплексу, до якого входить роботизована турель та пульт управління, становила 10 тисяч доларів США.

“Це фактично ціна життя кулеметника на лінії вогню”, – зазначав Поріцький. Він також повідомляв, що при пошкодженні самої турелі до системи керування можна буде докупити нову за 5 тис. доларів.

Зараз на сайті виробника сказана ціна $12 000 за бойовий модуль Wolly. Відомо, що компанія за власні кошти постачала комплекси у Третю штурмову бригаду.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *