США і Європа мають 18 місяців, аби підготуватись до можливої війни з Китаєм і Росією — командувач сил НАТО в Європі
США та країни Європейського Союзу мають щонайбільше півтора року, щоб підготуватись до потенційного масштабного військового конфлікту з Китаєм і Росією. Про це заявив головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО в Європі генерал Алексус Гринкевич під час виступу на зустрічі з представниками військового командування та оборонної промисловості у німецькому Вісбадені. Його слова наводить видання Bild.
За словами Гринкевича, світ стоїть перед реальною загрозою скоординованої агресії з боку авторитарних режимів — зокрема Китаю та Росії. Генерал не виключає можливості одночасного наступу КНР на Тайвань та РФ — на одну з країн НАТО.
«Диктатори КНР Сі Цзіньпін і РФ Владімір Путін вже зараз готують скоординовану атаку, яка може спровокувати глобальний конфлікт», — наголосив Гринкевич.
Глава китайського режиму, вважає американський генерал, може дати старт вторгненню на Тайвань, яке буде узгоджене з Росією. За таких умов Кремль може паралельно вдарити по Європі, створюючи безпрецедентну кризу для західного альянсу.
«Китай і Росія готуються до одночасного удару по Тайваню та Європі. Нам знадобиться кожна одиниця техніки, всі доступні ресурси і кожен боєприпас, аби бути готовими дати відсіч», — зазначив генерал.
Також у німецькому уряді посилюється занепокоєння, що Росія може спробувати атакувати одну з країн-членів НАТО вже у 2027 році. Найвразливішими вважаються невеликі східноєвропейські держави.
Зі свого боку НАТО продовжує активну підготовку до можливих сценаріїв глобального конфлікту, закликаючи союзників зміцнювати армії, збільшувати оборонні бюджети і прискорювати темпи військового виробництва.

