Курсанти практикуються з розмінування з iRobot 510 PackBot


В Національній академії сухопутних військ курсанти навчаються на сучасному роботизованому комплексі iRobot 510 PackBot. Комплекс курсанти використовують для перенесення вибухонебезпечних об’єктів та розмінування.

Про це повідомляє Український мілітарний портла з посиланням на пресслужбу Міноборони України.

Відзначається, що такі роботи вже використовуються в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Навчання відбувається з урахуванням реального бойового досвіду експлуатації.

PackBot є модульним багатоцільовим роботом. Цифрова архітектура робота, яка обладнана інтелектуальним програмним забезпеченням iRobot Aware 2, дозволяє використовувати широкий діапазон змінюваних корисних навантажень, різноманітні датчики та інструменти для вирішення великої кількості завдань.

Роботи PackBots першими увійшли на АЕС Фукусіма, яку було пошкоджено у 2011 році землетрусом та цунамі. В теперішній час в усьому світі використовується понад 4500 роботів PackBot.

iRobot

iRobot 510 PackBot – серія військових роботів, яка розроблена корпорацією iRobot (США).

Завдяки модульності, гнучкості та розширюваності, PackBot здатний виконувати знешкодження бомб, спостереження/організацію розвідки, а також широкий спектр інших небезпечних місій, оберігаючи при цьому військовослужбовців від небезпечного впливу.

Специфікація шасі:

 • Міцний, герметичний жорсткий корпус;
 • Бортовий комп’ютер із захистом від перегріву;
 • 8 відсіків корисного навантаження;

Обладнання:

 • Компас;
 • Акселерометр;
 • Інклінометр;
 • Глобальна система позиціювання (Global Positioning System, GPS).

Характеристики:

 • Швидкість до 9.3 км/год;
 • Висота 17.8 см без корисного навантаження або маніпулятора;
 • Ширина 40.6 см без фліпперів; 52.1 см з фліпперами;
 • Довжина 68.6 см зі складеними фліпперами; 88.9 см з розкритими фліпперами;
 • Вага близько 10.89 кг без батарей;

Маніпулятор 1.0 (510 3-ланкова рука, 510 3-Link Arm) має кілька заданих позицій, 8 незалежних ступенів свободи, подовження – 187 см, вантажність – 4.54 кг при повному висуненні та 13.61 кг в ближньому положенні. Малий маніпулятор (Small Arm Manipulator, SAM) має 3 незалежних ступенів свободи, подовження – 60 см.

iRobot 510 PackBot може бути приведений в дію однією людиною менш ніж за дві хвилини. PackBot здатний передавати відео реального часу, аудіо та дані датчиків оператору, що знаходиться на безпечній відстані.

Для швидкої підготовки та простоти експлуатації в польових умовах, робот використовує ручний контролер, подібний до ігрової консолі.

Пульт керування оператора (Operator Control Unit, OCU) має розміри 29.5 х 33.8 х 6.35 см, вага – 5.38 кг (тільки ноутбук) і 7.01 кг (включаючи ручний контролер, антену радіо модуля та зарядний пристрій), призначений для експлуатації в будь-яких погодних умовах.

PackBot живиться від двох літій-іонних акумуляторних батарей BB-2590/U, що забезпечують більш ніж 4 години безперервної роботи на одній зарядці – до 16 кілометрів шляху. Робот здатний легко підійматися по сходах, прокочуватися по щебеню, проходити вузькі проходи, долати заболочені, кам’янисті, засніжені поверхні або іншу місцевість.

iRobot 510 PackBot підтримує широкий спектр змінного корисного навантаження, який дозволяє вирішувати різноманітні завдання. Існує можливість швидкого налаштування робота на основі поточних потреб місії та вподобань оператора.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *